RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

Ceetrus Polska wspiera lokalne organizacje i placówki medyczne w ramach programu #dobrysąsiad

W czasie pandemii koronawirusa w ramach programu #dobrysąsiad Ceetrus Polska wpiera placówki medyczne i opiekuńcze oraz lokalne inicjatywy na terenie całego kraju. W należących do firmy centrach i galeriach handlowych prowadzone są również zbiórki na rzecz organizacji społecznych, a także akcje promujące honorowe krwiodawstwo.

Ceetrus Polska od 8 lat w zarządzanych centrach i galeriach handlowych realizuje program #dobrysąsiad, który jest elementem strategii CSR przedsiębiorstwa. Poprzez różnorodne działania Ceetrus pielęgnuje relacje z najbliższym otoczeniem i wspiera lokalne inicjatywy. W czasie pandemii koronawirusa działania na rzecz najbardziej potrzebujących nabrały szczególnego znaczenia, dlatego Ceetrus podjął w zarządzanych przez siebie centrach i galeriach handlowych ponad 20 lokalnych akcji.

– Ostatnie tygodnie to czas, który wymaga od nas uważności na potrzeby innych, troski o potrzebujących pomocy i solidarności. Dlatego w Ceetrus Polska zdecydowaliśmy się podjąć wiele różnorodnych inicjatyw, które wesprą naszych sąsiadów, czyli lokalne społeczności i pomagające im na co dzień instytucje – mówi Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider komunikacji, CSR i innowacji w Ceetrus Polska.  

Wsparcie lokalnych organizacji pomagających potrzebującym

W ramach ogólnopolskiej akcji #dobrysąsiad menedżerowie Ceetrus skontaktowali się z organizacjami i placówkami pomagającymi osobom najbardziej potrzebującym, a następnie przekazali tym instytucjom potrzebne produkty i sprzęt medyczny. Wśród placówek, które otrzymały pomoc, były m.in. miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej, ośrodki rehabilitacyjne i pomagające osobom niepełnosprawnym, domy pomocy społecznej, a także lokalne inicjatywy „Widzialna ręka”.

Centra Handlowe Auchan w Gdańsku, Rumi, Bielanach Wrocławskich i Piasecznie zachęcają również swoich klientów do udziału w zbiórkach odbywających się w ramach programu #dobrysąsiad. Na Pomorzu odwiedzający centra handlowe mogą przekazać dary rzeczowe dla Puckiego Hospicjum im. pw. św. Ojca Pio, natomiast w Centrum Handlowym Auchan Bielany odbywa się zbiórka darów na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach. Z kolei Centrum Handlowe Auchan Piaseczno we współpracy z Urzędem Miasta Piaseczno zorganizowało akcję „Podaruj laptop potrzebującym dzieciom”, w ramach której można przekazywać laptopy piaseczyńskim uczniom z wielodzietnych rodzin bądź tych o najniższych dochodach.

Dziękujemy pracownikom służby zdrowia

Centra Handlowe Auchan włączają się również w podziękowań za codzienny trud, jaki na co dzień ponosi personel wkładają szpitale i pracujący w nich personel medyczny. Dlatego w ramach akcji #dobrysąsiad menedżerowie obiektów przekazują szpitalom na Śląsku, w Białymstoku, Rzeszowie i Poznaniu sprzęt medyczny, AGD oraz produkty spożywcze.

Z kolei Centra Handlowe Auchan w Katowicach, Mikołowie, Poczesnej oraz Bielsku-Białej zaprosiły klientów i najemców do udziału w akcji #kremdlamedyka. To zbiórka kremów do pielęgnacji dłoni, które zostaną przekazane pracownikom Szpitala Jednoimiennego MEGREZ w Tychach. Chętni mogą wziąć również udział w konkursie „Kartka dla medyka” na profilu centów handlowych na Facebooku. Akcja trwa do końca maja.

Promujemy honorowe krwiodawstwo

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o oddawanie krwi. Dlatego we współpracy z tymi instytucjami przed Galerią Łomianki, a także Centrami Handlowymi Auchan w Bielsku-Białej, Katowicach i Mikołowie pojawiły się ambulansy, w których można było bezpiecznie oddać krew, która uzupełniła zapasy krwi ratującej zdrowie i życie chorym. Dodatkowo krwiodawcy, którzy we wskazane dni odwiedzili terenowe oddziały RCKiK w Sosnowcu i Gliwicach, otrzymali słodkie upominki od Centrów Handlowych Auchan.

Pomagamy zwierzętom

Centrum Handlowe Auchan Hetmańska poza wsparciem placówek szpitalnych zorganizowało zbiórkę na rzecz fundacji dla zwierząt „Jedno serce nie da rady”. To znana na Podlasiu organizacja, która ratuje bezdomne i cierpiące zwierzęta, prowadzi akcje sterylizacji, akcje edukacyjne oraz szuka zwierzętom nowych domów. W pasażu galerii handlowej została udostępniona skrzynia, w której można było umieszczać karmę dla psów i kotów oraz akcesoria - smycze, obroże, szelki. Skrzynia szybko się zapełniła, a dary cieszą już podopiecznych fundacji.

INFORMACJE DODATKOWE:

O Ceetrus Polska:

Ceetrus Polska sp. z o.o. działa jako inwestor, deweloper, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma Ceetrus powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie jest właścicielem 24 centrów handlowych i zarządza powierzchnią handlową o wielkości blisko 700 tys. mkw. Ponadto Ceetrus Polska jest wyłącznym komercjalizatorem lokali o łącznej powierzchni handlowej ponad 53 tys. mkw. w 31 obiektach handlowych z hipermarketami i supermarketami Auchan. Firma dysponuje również portfolio blisko 180 ha terenów inwestycyjnych. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, turystyka i rekreacja. Więcej informacji na www.ceetrus.pl, www.landbankceetrus.pl oraz www.linkedin.com/company/ceetrus-poland.  

 Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kropiwiec

Public Relations Centrów Handlowych Auchan |agnieszka.kropiwiec(@)redcomm.pl |+48 502 078 195

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!