CCIFP rozwija się w Trójmieście z nową reprezentacją!

W 2020 roku w imieniu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej francuską społeczność biznesową w regionie będzie reprezentowała Aldona Długokięcka Kałuża.

Mamy przyjemność Państwa poinformować, że Francusko-Polska Izba Gospodarcza rozwija swoją działalność na północy Polski! W 2020 roku chcemy promować francuski i polski biznes w Gdańsku, Sopocie i Gdyni poprzez organizowanie regularnych spotkań biznesowo‑networkingowych! W naszej misji wesprze nas w charakterze reprezentantki regionalnej Aldona Długokięcka-Kałuża, właścicielka firmy consultingowej Aldona Kaluza Consulting. 

 

O Aldonie Długokięckiej-Kałuży:

Ukończyła Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych oraz Wydział Administracji w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od września 2018 roku prowadzi własną działalność doradczą w Polsce (Gdynia) w zakresie consultingu polsko-francuskiego. Wcześniej od 2009 roku prowadziła firmę consultingowa Aldona Kaluza Consulting w Tuluzie.

Zajmuje się doradztwem dla firm polskich rozpoczynających działalność we Francji i francuskich w Polsce, prospekcją i badaniami rynku, organizacją wydarzeń biznesowych związanych z działalnością polsko-francuską. Na co dzień pracuje pomiędzy Polską i Francją. We Francji zajmuje się doradztwem i audytem w zakresie czynności administracyjnych dla firm utworzonych we Francji przez obywateli polskich. Od 13 lat współpracuje z biurem biegłych księgowych Cabinet Laffitte w Tuluzie.

 

Stworzyła i prowadziła we Francji wiele projektów społecznych, m.in.:

  • Od 2012 do 2015 kierowała we Francji Agencją Komunikacji „PolskaPROject” – portalem informacyjnym dla Polaków we Francji, oraz projektem  „Les Polonaises” zajmującym się aktywizacją społeczną i zawodową Polek we Francji;
  • W 2009 roku stworzyła w Tuluzie wspólnie ze stowarzyszeniem polsko-francuskim Apolina sobotnią szkołę językową dla dzieci „Polinka”. Do maja 2015 roku pełniła funkcję Dyrektora Szkoły;
  • Mentorka w projekcie „Mentoring Kobiet” polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet (2014 r).
  • Od 2013 do 2016  r. członek rady konsultacyjnej przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie;
  • Wybrana Wybitną Polką we Francji w kategorii „Młody Polak” w Konkursie Fundacji Teraz Polska 2014.
  • Odznaczona złotym krzyżem zasługi za działalność polonijną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w maju 2014 r.

Kontakt

aldona.kaluza@ccifp.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Regulatorzy finansowi w obliczu wyzwań

Celem organów regulacyjnych pozostaje wspieranie stabilności podmiotów świadczących usługi finansowe oraz opracowywanie mechanizmów naprawczych,...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!