Izba

CCIFP rozwija się w Trójmieście z nową reprezentacją!

W 2020 roku w imieniu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej francuską społeczność biznesową w regionie będzie reprezentowała Aldona Długokięcka Kałuża.

Mamy przyjemność Państwa poinformować, że Francusko-Polska Izba Gospodarcza rozwija swoją działalność na północy Polski! W 2020 roku chcemy promować francuski i polski biznes w Gdańsku, Sopocie i Gdyni poprzez organizowanie regularnych spotkań biznesowo‑networkingowych! W naszej misji wesprze nas w charakterze reprezentantki regionalnej Aldona Długokięcka-Kałuża, właścicielka firmy consultingowej Aldona Kaluza Consulting. 

 

O Aldonie Długokięckiej-Kałuży:

Ukończyła Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych oraz Wydział Administracji w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od września 2018 roku prowadzi własną działalność doradczą w Polsce (Gdynia) w zakresie consultingu polsko-francuskiego. Wcześniej od 2009 roku prowadziła firmę consultingowa Aldona Kaluza Consulting w Tuluzie.

Zajmuje się doradztwem dla firm polskich rozpoczynających działalność we Francji i francuskich w Polsce, prospekcją i badaniami rynku, organizacją wydarzeń biznesowych związanych z działalnością polsko-francuską. Na co dzień pracuje pomiędzy Polską i Francją. We Francji zajmuje się doradztwem i audytem w zakresie czynności administracyjnych dla firm utworzonych we Francji przez obywateli polskich. Od 13 lat współpracuje z biurem biegłych księgowych Cabinet Laffitte w Tuluzie.

 

Stworzyła i prowadziła we Francji wiele projektów społecznych, m.in.:

  • Od 2012 do 2015 kierowała we Francji Agencją Komunikacji „PolskaPROject” – portalem informacyjnym dla Polaków we Francji, oraz projektem  „Les Polonaises” zajmującym się aktywizacją społeczną i zawodową Polek we Francji;
  • W 2009 roku stworzyła w Tuluzie wspólnie ze stowarzyszeniem polsko-francuskim Apolina sobotnią szkołę językową dla dzieci „Polinka”. Do maja 2015 roku pełniła funkcję Dyrektora Szkoły;
  • Mentorka w projekcie „Mentoring Kobiet” polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet (2014 r).
  • Od 2013 do 2016  r. członek rady konsultacyjnej przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie;
  • Wybrana Wybitną Polką we Francji w kategorii „Młody Polak” w Konkursie Fundacji Teraz Polska 2014.
  • Odznaczona złotym krzyżem zasługi za działalność polonijną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w maju 2014 r.

Kontakt

aldona.kaluza@ccifp.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!