Partnerzy

CCIFP patronem Prix Galien Polska 2015 doceniającej innowacje w farmacji i medycynie

<p style="text-align: justify;"><strong>Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych i rozwiązań informatycznych dla medycyny, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców.</strong><strong> Prix Galien od 45 lat wyłania najważniejsze innowacje - zmieniające życie pacjentów, ale także mające przełomowy wpływ na branżę ochrony zdrowia. Patronat honorowy nad polską edycją konkursu objął Ambasador Francji w Polsce, pan Pierre Buhler, a jej partnerem jest Francusko-Polska Iza Gospodarcza.</strong></p>

>

Prix Galien jest jedn? z francuskich inicjatyw, które zdobyły światow? renomę. Twórc? nagrody jest francuski farmaceuta i dziennikarz polskiego pochodzenia Roland Mehl, który ufundował j? w 1970 roku. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniaj?ca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.  

O Prix Galien, której ranga jest równa Nagrodzie Nobla,   w Polsce można się ubiegać już po raz trzeci. Spośród nominowanych firm i naukowców wyłonieni zostan? laureaci w 4 kategoriach:

  1. Innowacyjny produkt leczniczy,
  2. Innowacyjne odkrycie naukowe,
  3. Innowacyjny wyrób medyczny,
  4. Innowacyjne rozwi?zanie informatyczne dla medycyny.

Autorów najważniejszych przełomowych odkryć i produktów poznamy już 17 listopada, podczas uroczystej Gali Prix Galien, która odbędzie się w Warszawie 17 listopada 2015 roku w hotelu Sheraton.

Konkurs docenia nie tylko autorów przełomowych odkryć i prezentuje innowacje środowisku medycznemu i farmaceutycznemu, ale również przedstawia je szerokiej publiczności. Na straży najwyższego poziomu merytorycznego stoi niezależna kapituła, gromadz?ca 12 wybitnych postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, wyśmienitego onkologa i hematologa, kawalera Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas polskiej edycji Prix Galien przyznawane jest również stypendium dla utalentowanych młodych naukowców. Jego ubiegłoroczn? laureatk? została Joanna Jurek.

Szczegółowe informacje o Prix Galien dostępne s? na stronie internetowej www.prixgalien.pl.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!