„Być jak Polka. Być jak Francuzka”. Polsko-francuski Dzień Kobiet 8 marca w Gdańsku.

Zapraszamy na wydarzenie zorganizowane przez grupę A Propos… - Trójmiejską inicjatywę kobiet i pod patronatem CCIFP. To całodniowe spotkanie z udziałem gości i prelegentów z Polski i Francji, skierowane do kobiet oraz wszystkich miłośników francuskiej kultury i stylu. W programie wystąpienia prelegentów (m. in. Hanny Stypułkowskiej-Goutierrer, Virginie Little, Moniki Constant, Marka Bieńczyk) oraz panel dyskusyjny na temat tego, jak jest być Polką/być Francuzką we współczesnym świecie.

Wydarzenie poprowadzi Joanna Nojszewska, redaktorka magazynu "Twój styl". W programie wydarzenia są zaplanowane między innymi prapremierowa w Polsce wystawa fotograficzna Anny Marchlewskiej "Les Amazones. Portrety kobiet XXI wieku", śniadanie oraz francuski lunch i wino.

 

Prelegenci:

MONIKA CONSTANT | "POLKA W MĘSKIM ŚWIECIE FRANCUSKIEGO BIZNESU".

Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Z biznesem francuskim związana od blisko 20 lat. Pracowała zarówno w Polsce jak i we Francji przy wielu projektach z zakresu współpracy międzynarodowej. Absolwentka UW oraz polsko-francuskich Studiów Master HEC/SGH. Pod jej kierownictwem CCIFP rozwinęła się w jedną z największych i najbardziej dynamicznych zagranicznych izb gospodarczych w Polsce, która obecnie zrzesza blisko 460 firm z kapitałem francuskim oraz polskim. W 2017 została odznaczona przez Ambasadora Francji w Polsce Narodowym Orderem Zasługi w randze kawalera za wybitne zasługi na rzecz umacniania polsko-francuskiego partnerstwa.

 

BENEDICTE MEZEIX | "W GŁOWIE FRANCUZKI" - PERFORMANCE.

Francuzka od ponad 8 lat mieszkająca w Polsce. Od kilku lat w Gdyni. Redaktorka, dziennikarka, pisarka, prezenterka telewizyjna i radiowa. W Polsce dodatkowo nauczycielka i wykładowczyni akademicka na Wydziale Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Pisze, tworzy collage i realizuje performance. Frankofonka i feministka.

 

MAREK BIEŃCZYK | "GAWĘDA O FRANCUSKIM WINIE Z KOBIETAMI W TLE"

Pisarz, historyk literatury, tłumacz z języka francuskiego, eseista, współpracownik "Tygodnika Powszechnego". Studiował romanistykę na UW. Znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej. Wybitny znawca francuskich win. Publikował i publikuje cykle felietonów na temat wina m.in. w "Magazynie Gazety Wyborczej", "Przekroju", miesięczniku "Forbes", dwumiesięczniku "Magazyn Wino" i miesięczniku "Kuchnia". Wraz z Wojciechem Bońkowskim stworzył pierwszy polski przewodnik enologiczny "Wina Europy".

 

ANNA MARCHLEWSKA | "AMAZONKI. PORTRET KOBIETY XXI WIEKU". FOTOGRAFKA.

Ma za sobą pięcioletnie studia w paryskiej Akademii Sztuk Pięknych i współpracę ze słynnymi domami mody i luksusowymi firmami. W roku 2012 całkowicie zmieniła swoje życie - odeszła ze stanowiska dyrektorki artystycznej prestiżowej firmy, aby realizować się jako niezależna fotografka i graficzka. Jest autorką bloga fotograficznego seebyanna i twórczynią głośnego projektu fotograficznego "Les Amazones", którego polska prapremiera odbywa się podczas polsko-francuskiego Dnia Kobiet w Gdańsku 8 marca 2020r

 

MAJA MEISSNER | "A PROPOS INICJATYWY A PROPOS..." | ANALIZA, MOCNE PUNKTY I KIERUNKI NA JUTRO".

Jest założycielką i Partnerem Zarządzającym Meissner&Partners. Specjalizuje się w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych na najwyższe stanowiska menedżerskie, prowadzi coaching wyższej kadry zarządzającej. Doświadczenie konsultanckie zdobywała jako partner w ARETES Consultants. Jest również dyrektorem zarządzającym firmy medycznej HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty, a także przewodniczącą Rady Programowej Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Prowadzi zajęcia z zakresu Public Relations na studiach Executive MBA Instytutu Ekonomicznego PAN. Ukończyła zarządzanie w Międzynarodowej Szkole Zarządzania FP w Warszawie i była stypendystką East Central European Scholarship Program - Marketing, Zarządzanie i Public Relations przy Georgetown University w Waszyngtonie/University of Wisconsin.

 

Paneliści i panelistki:

ALDONA DŁUGOKIĘCKA-KAŁUŻA

Inicjatorka powstania grupy A propos... Jest absolwentką Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz absolwentką projektu Szkoła Liderów Polonijnych. Posiada tytuł Wybitna Polka we Francji nadany przez Fundację Teraz Polska. Od półtora roku mieszka z rodziną w Gdyni. Wcześniej przez 17 lat żyła w Tuluzie we Francji. Na co dzień pracuje pomiędzy Polską i Francją i prowadzi własną firmę konsultingową. W Tuluzie stworzyła projekt "Les Polonaises" (aktywizacja społeczna i zawodowa Polek we Francji). Od stycznia 2020 r. reprezentuje w Trójmieście Francuską Izbę Handlową. Jej pasją są ludzie i budowanie sieci środowiskowych.

 

KATARZYNA WIERZBOWSKA

Przedsiębiorczyni społeczna, innowatorka społeczna, założycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund i Funduszu VC Black Swan. Aktywna inicjatorka ekosystemu kobiecej przedsiębiorczości w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Absolwentka LAP19. Ukończyła Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i studia MBA w Paryżu (Science Po, Ecole des Ponts et Chaussees, College des Ingenieurs i Ecole des Mines de Paris). Prywatnie żona i matka 3 dzieci. Entuzjastka zdrowego trybu życia.

 

LIDIA MAILLIET-WOŹNIAK

Adwokat od 2004. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej w Paryżu zdobyła szerokie doświadczenie pracując w międzynarodowych kancelariach prawnych nad Sekwana. Jest założycielem kancelarii LMW AVOCAT w Tulonie (Region Prowansji-Lazurowego Wybrzeza). Jako prawnik dysponuje doświadczeniem w zakresie mediacji (collaborative law) i jest członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Mediacji. Wspomaga swoimi działaniami polsko-francuskie stowarzyszenia na Lazurowym Wybrzeżu. Od wielu lat współpracuje z Konsulatem Polskim w Lyonie w zakresie doradztwa dla Polaków we Francji. Wykładowca prawa prywatnego międzynarodowego na Uniwersytecie w Tulonie. Panelista na konferencjach poświęconych francuskiemu rynkowi. Prywatnie mama dwóch dorastających nastolatków. Lubi czytać, popijając zielona herbatę oraz wędrować po górach.

 

SERGE BOSCA

Francuz z regionu Marsylii od 1995 roku związany z Polska. Obecnie mieszka w Gdańsku. W 2011 roku został prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Saur Neptun Gdańsk SA. Inżynier z wykształcenia. Od 2015 r. Prezes Polskiego Związku Rugby. Wiceprezydent UFE Pologne - stowarzyszenia Francuzów mieszkających za granicą (oddział Polska), odpowiedzialny za region Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 

YANN GONTARD

Ukończył studia na HEC Paris - International Business school of Management (Paryż). Przez wiele lat Prezes Zarządu Prasy Bałtyckiej i Poznańskiej. Pracował w Austrii, Czechach, Polsce, Słowacji, Rumunii, Szwajcarii, Rosji, Turcji i na Węgrzech, jako dyrektor zarządzający w różnych branżach. Posiada wieloletnie doświadczenie manadżerskie. Maratończyk, miłośnik super maratonu Iron Men.

 

Projektantki:

DOROTA BAKOTA

Ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne na wydziale projektant Mody w 2001roku. Jej dyplomowa kolekcja Nowe Tysiąclecie reprezentowała Polskę na konkursie Młodych Talentów Boston (Anglia). Została wyróżniona przez gazetę Times. W 2005 roku na konkursie Fashion Week otrzymała wyróżnienie "Wysokich Obcasów"- sesja fotograficzna stylizowana przez duet projektantów Paprocki-Brzozowski. Dorota projektuje limitowane kolekcje ubiorów i biżuterii. Pracuje również jako choreograf pokazów mody dla projektantów jak również wielu znanych marek. Od 20 lat mieszka i pracuje w Tuluzie (Południe Francji).

 

AŚKA BŁAŻEJOWSKA

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie studiowała malarstwo. Moda stała się jej ulubionym językiem wyrażania sztuki. W 1992 roku powstaje marka ASKA, a od 1993 roku projektantka mieszka i tworzy w Paryżu. Joanna pracuje w sposób rzemieślniczy. Wełna jest tkana w warsztatach dziewiarskich, a ubrania są wykonane z najwyższą starannością w pracowni znajdującej się jej rodzinnym domu w Gdyni, a następnie sprzedawane w jej paryskim butiku i w butiku internetowym. Wszystkie kolekcje są projektowane i produkowane zgodnie z zasadami "Slow Fashion", a Joanna nieustanne poszukuje i wdraża w życie nowe, ekologiczne techniki, jak np. eco-print.

 

Informacja o biletach

Bilet normalny: 150 zł, dla firm stowarzyszonych obowiązuje zniżka -15%

Uwaga: Istnieje możliwość zakupu Karty podarunkowej upoważniającej do wstępu na wydarzenie.

Rezerwacja miejsc:  apropos.fr(@)gmail.com.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!