Aktualności firm stowarzyszonych

Bułgarska firma ubezpieczeniowa DZI korzysta z Comarch PowerCloud

Firma DZI, lider branży ubezpieczeniowej w Bułgarii, podpisała pięcioletni kontrakt z Comarch na wykorzystanie  platformy PowerCloud w zakresie hostingu IT oraz działań związanych z utrzymaniem systemów i administracją. Migracja do PowerCloud została przeprowadzona w IV kwartale 2021 roku, co oznacza firma DZI już korzysta z rozwiązania Comarch.

Założona w 1946 roku firma DZI (bułgarski akronim od Darzhaven Zastrahovatelen Instytut, tłum. Państwowy Instytut Ubezpieczeń) ma wieloletnie, przez co również bardzo bogate, doświadczenie na bułgarskim rynku ubezpieczeniowym. Spółka opracowuje i dostarcza szeroką gamę produktów z zakresu ubezpieczeń ogólnych, ubezpieczeń na życie, a także tych związanych z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Od 2007 roku firma jest częścią belgijskiej grupy bankowo-ubezpieczeniowej KBC – a teraz współpracuje z Comarch w celu zwiększenia wydajności swojej infrastruktury IT.

DZI korzysta obecnie z platformy firmy Comarch o nazwie PowerCloud – gotowego do użycia rozwiązania, które umożliwia użytkownikom IBM POWER Systems™ migrację ich tradycyjnego środowiska IT do chmury. Klienci korzystający z tej platformy mogą liczyć nie tylko na pełne wsparcie techniczne, ale również na dostęp do szerokiego portfolio usług zarządzanych. Zgodnie z nowo podpisaną umową Comarch będzie odpowiedzialny za hosting i działania z zakresu „IT maintenence” w ramach głównego systemu ubezpieczeniowego DZI przez kolejne pięć lat. 

- Rozwiązanie PowerCloud od firmy Comarch zapewniło nam elastyczność, której potrzebowaliśmy, jak również udowodniło swoje zalety, gdy tylko proces migracji został przeprowadzony po naszej stronie. Całość udało nam się zrealizować w bardzo krótkim czasie i bez kompromisów w kwestii jakości. Nie mam wątpliwości, że platforma ta pomoże nam w kolejnych latach usprawnić każdą aktywność, jaką wykonujemy w naszym głównym systemie ubezpieczeniowym – mówi Ivaylo Ganchev, Dyrektor Sekcji “Information Technologies” w DZI.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać firmę DZI w optymalizacji środowisk IBM Power. Rozwiązanie PowerCloud firmy Comarch doskonale spełnia potrzeby DZI, umożliwiając firmie migrację tradycyjnego stosu  technologicznego do najbardziej opłacalnego rozwiązania. To kolejny etap dynamicznego rozwoju Comarch w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie koncentrujemy się na dostarczaniu kompleksowych usług naszym klientom z sektora finansowego – mówi Piotr Kusek, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży w Comarch SA.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu Comarch PowerCloud – na przykład, o tym w jaki sposób może pomóc zespołom R&D przyspieszyć projekty oparte na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym – wejdź na stronę www.comarch.pl.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!