Aktualności firm stowarzyszonych

BNP Paribas Real Estate poszerza zakres usług

BNP Paribas Real Estate Poland poszerzył dotychczasowy zakres usług o doradztwo projektowe - Project & Development Consultancy. Dział uzupełni ofertę wszystkich pozostałych linii biznesowych. Na czele nowego zespołu stanął Piotr Rusinek, a wspomagają go doświadczeni eksperci z istniejących działów BNP Paribas Real Estate oraz Andrew Cavanagh i Joanna Woźniak, którzy dołączyli do firmy w ostatnim czasie.

BNP Paribas Real Estate Poland świadczy usługi obejmujące cały cykl życia nieruchomości. Doradztwo projektowe uzupełnia dotychczasowy, szeroki wachlarz świadczonych usług i jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. W ramach Project Consultancy eksperci będą doradzać w obszarze: planowania, projektowania i realizacji projektów kubaturowych oraz przestrzeni biurowych (z uwzględnieniem kwestii zrównoważonego budownictwa). Zespół świadczyć będzie również usługi audytu technicznego (Technical Due Diligence) oraz energetycznego. Szczegółowy zakres usługi będzie dostosowywany do wymogów i oczekiwań właściciela lub konkretnych najemców budynków. 

Klienci oczekują kompleksowego doradztwa zarówno na etapie planowania inwestycji, analizy jej opłacalności i kosztów realizacji oraz fachowego wsparcia na podczas jej realizacji. W zależności od planów biznesowych klientów Dział Project & Development Consultancy wspomoże ich w analizie założeń technicznych, finansowych. Będzie też świadczył usługi specjalistycznych audytów technicznych (technical due diligence) przy transakcjach sprzedaży. Jedną z usług jest również doradztwo strategiczne przy przebudowie i repozycjonowaniu istniejących obiektów handlowych i biurowych, rearanżacji, planowania i optymalizacji powierzchni biurowych.  

Michał Pszkit, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami, BNP Paribas Real Estate Poland

Do zespołu BNP Paribas Real Estate Poland dołączyło trzech ekspertów, którzy pomogą klientom zaoferować najlepsze rozwiązania. 

Nasz zespół Project & Development Consultancy, który ma wieloletnie  międzynarodowe doświadczenie wzmocni kompetencje firmy w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami kompleksowo – przez cały cykl życia nieruchomości: od koncepcji poprzez realizację po zarządzanie istniejącymi obiektami i modyfikacje i przebudowy aż do sprzedaży

Piotr Rusinek, Head of Project & Development Consultancy, BNP Paribas Real Estate Poland

Kierownictwo nad zespołem objął Piotr Rusinek, który posiada 33-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i kosztami, jest ekspertem w strategiach przetargowych i usługach transakcyjnych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie Środkowej. Przez ponad dwie dekady pracował w Polsce nad projektami z sektorów biurowych, centrach handlowych, logistyki czy przemysłu lekkiego. Przed dołączeniem do BNP Paribas Real Estate Poland piastował stanowisko Dyrektora Pionu Budownictwa w polskim oddziale firmy Arcadis oraz był członkiem działu Financial Institutions na europejskim szczeblu tej firmy.  Piotr jest wieloletnim członkiem branżowej organizacji RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors), BNP Paribas Real Estate Poland skorzysta również z wiedzy i doświadczenia Andrew Cavanagh, architekta z blisko 20-letnim stażem w branży nieruchomości, który przez ostatnie dwa lata pracował w sektorze doradztwa transakcyjnego. Andrew posiada bogate doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku – w trakcie swojej kariery realizował projekty w 10 różnych krajach. Wcześnie pracował w firmie Arcadis jako szef zespołu Usług Transakcyjnych.

Do zespołu Project and Development Consultancy BNP Paribas Real Estate Poland dołącza również Joanna Woźniak – wykwalifikowany i uprawniony architekt z biegłą znajomością polskiego i brytyjskiego rynku nieruchomości. Joanna posiada ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu w środowisku BIM – od koncepcji po projekty wykonawcze i realizację projektów na budowie. Do kluczowych projektów zrealizowanych przez Joannę należą m.in.: projekt przebudowy ambasady Norweskiej w centrum Warszawy będącej pod opieką konserwatorską, obiekty przemysłowe dla polskiego sektora energetycznego, aranżacje biur dla międzynarodowych klientów oraz  analizy techniczne (techncial due dilligence) wielu istniejących obiektów.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!