Aktualności firm stowarzyszonych

Bireta z kontraktem na tłumaczenia dla Komisji Europejskiej

W połowie kwietnia br. ogłoszone zostały wyniki przetargu na tłumaczenia dla Komisji Europejskiej.

Biuro tłumaczeń BIRETA Professional Translations zostało wybrane jako jeden z wykonawców tłumaczeń pisemnych i weryfikacji z języka polskiego na angielski.

Przetarg dla KE został ogłoszony w maju 2019 roku. Postępowanie przetargowe składało się z dwóch egzaminów, których celem było sprawdzenie kompetencji biur tłumaczeń w zakresie:

  • Tłumaczenia dokumentacji
  • Weryfikacji tłumaczonych tekstów
  • Zarządzania projektem tłumaczeniowym
  • Zarządzania terminologią

 

Bireta pomyślnie przeszła oba testy i w najbliższych dniach podpisze 4-letnią umowę z Komisją Europejską. W ramach kontraktu będzie zapewniać tłumaczenia dokumentacji unijnej, m.in. sprawozdań, przepisów, dokumentów programowych, analiz ekonomicznych i prawnych, rozporządzeń, korespondencji i innych.

Więcej informacji na stronie biura tłumaczeń Bireta www.bireta.pl

***

BIRETA Professional Translations to warszawskie biuro tłumaczeń z ponad 18-letnim doświadczeniem w tłumaczeniach pisemnych i ustnych z dziedziny energetyki, gazownictwa, chemii, obronności, transportu i infrastruktury, prawa i finansów, telekomunikacji oraz nowych technologii. Bireta specjalizuje się w kompleksowej obsłudze tłumaczeniowej dużych projektów, wymagających tłumaczenia nawet kilku tysięcy stron miesięcznie. Działa zgodnie z normami jakości ISO 17100 oraz ISO 18587, a także zgodnie z normą bezpieczeństwa ISO 27001. Posiada akredytację ABW uprawniającą do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!