Aktualności firm stowarzyszonych

Bireta stworzyła pierwszy słownik OFFSHORE WIND w Polsce

Na polskim rynku pojawił się pierwszy specjalistyczny polsko-angielski glosariusz terminów z zakresu morskiej energetyki wiatrowej. Słownik Offshore Wind umożliwia firmom oraz instytucjom związanym z sektorem energetyki wiatrowej łatwe korzystanie ze sprawdzonej branżowej nomenklatury.

Słownik ma formę wyszukiwarki i jest dostępny online pod adresem https://slownik-offshore.bireta.pl/. Został stworzony przez biuro tłumaczeń BIRETA Professional Translations pod patronatem merytorycznym firmy ILF Consulting Engineers Polska, która zweryfikowała terminy zawarte w glosariuszu.

Rozwój sektora offshore wind przyciągnął do Polski wielu zagranicznych inwestorów. Od kilku lat wykonujemy tłumaczenia związane z budową farm wiatrowych na Bałtyku i przewidywaliśmy, że czeka nas wiatrowy boom. Chcieliśmy wykorzystać nasze doświadczenie nie tylko przy tłumaczeniu dokumentacji klientów, ale wesprzeć także inne firmy oraz instytucje, które na co dzień mają do czynienia zarówno z polskim jak i angielskim słownictwem offshorowym. Stąd pomysł stworzenia takiego słownika – mówi Katarzyna Tomaszek, Head of Sales w biurze tłumaczeń BIRETA.

BIRETA Professional Translations to jedna z największych firm tłumaczeniowych w Polsce, która specjalizuje się w tłumaczeniach technicznych. Od wielu lat jest związana z branżą energetyczną. Zapewniała tłumaczenia dla najważniejszych inwestycji w kraju, m.in. budowy bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice, rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu, czy aktualnie budowy MFW Bałtyk I, Bałtyk II i Bałtyk III.

ILF Consulting Engineers Polska, patron merytoryczny słownika, to jedna z wiodących inżynierskich  firm projektowo-doradczych, która ma w swoim portfolio ponad 350 projektów.

Dlaczego warto skorzystać ze słownika?

  • Zweryfikowane branżowe słownictwo - korzystając ze słownika, mają Państwo pewność, że używają poprawnej,  powszechnie stosowanej terminologii.
  • Aktualizacja dwa razy w roku - słownik będzie stale rozbudowywany i aktualizowany.
  • Łatwość korzystania - glosariusz ma wygodną formę wyszukiwarki.

Dla członków CCIFP Bireta przygotowała specjalny 30% rabat! Standardowy koszt wykupienia dostępu do słownika na 2 lata to 199,00 zł netto. Z kodem CCIFP2021 cena wyniesie 139,00 zł netto. Zapraszamy! https://slownik-offshore.bireta.pl/

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!