Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Bird & Bird doradzała Customs Support Group, spółce portfelowej europejskiego funduszu private equity - Castik Capital, będącej jednym z wiodących w Europie niezależnych, cyfrowych i neutralnych dostawców usług celnych, z siedzibą w Holandii w z

Kancelaria wspierała Customs Support Group na każdym etapie transakcji, począwszy od badania due diligence poprzez przygotowanie i negocjowanie dokumentów transakcyjnych, w tym umów sprzedaży udziałów Rusak Business Services sp. z o.o. oraz Rusak UK Ltd., poprzez wsparcie w okresie pomiędzy podpisaniem a zamknięciem transakcji, skończywszy na doradztwie przy jej finalizacji. 

W skład głównego zespołu odpowiedzialnego za projekt z ramienia Bird & Bird, wchodzili z prawnicy z warszawskiego i londyńskiego biura, którym kierował Ludomir Biedecki (Partner zespołu Corporate & M&A w Warszawie): Wojciech Nowosad (Senior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), Justyna Walendziak (Junior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), Karolina Ponikowska (Junior Associate, Corporate & M&A, Warszawa), George Mason (Senior Associate, Corporate & M&A, Londyn), Anna Mikhalkovich (Associate, Corporate & M&A, Londyn). Byli oni wspierani przez innych prawników z biura w Warszawie: 

Martę Korembę (Partner), Karolinę Stawicką (Partner), Mateusza Dubka (Counsel), Martę Kwiatkowską-Cylke (Counsel), Bartłomieja Sikorę (Counsel), Mateusza Bednarskiego (Senior Associate), Mateusza Żuka (Senior Associate), Olgę Dąbrowską-Mel (Associate), Barbarę Staniszewską (Associate), Filipa Windaka (Associate), Mateusza Kosowicza (Junior Associate), Michała Liszkę (Junior Associate) oraz Julię Belinę (Prawnik).  

Kancelaria Skadden doradzała klientowi w związku z kwestiami dotyczącymi prawa luksemburskiego.  

- „Jesteśmy wdzięczni, że Grupa Customs Support powierzyła nam przeprowadzenie swojej pierwszej bezpośredniej inwestycji w Polsce. Transakcja miała szybkie tempo, co było kluczowe dla naszego klienta. Dotrzymaliśmy jednak wszystkich terminów, pomimo multijurysdykcyjnych aspektów obejmujących kwestie prawa polskiego, angielskiego i luksemburskiego. Mamy nadzieję, że ta akwizycja będzie jedną z wielu przeprowadzonych przez naszego klienta nie tylko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale także w skali globalnej" - powiedział Ludomir Biedecki. 

- „Dodając Rusak Business Services do rodziny Customs Support Group, pozyskaliśmy fantastyczny zespół z doskonałymi liderami. Dzięki te inwestycji wzmocniliśmy naszą pozycję rynkową w Polsce i poszerzyliśmy skalę działalności zarówno pod względem geograficznym jak i wolumenu. Dziękujemy kancelarii Bird & Bird za sprawne przeprowadzenie nas przez każdy etap transakcji i dotrzymanie napiętego harmonogramu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług oraz pragmatycznego i zorientowanego na biznes podejścia, które pomogło z powodzeniem zamknąć transakcję" - skomentował Sebastian Ootjers, dyrektor M&A i rozwoju korporacyjnego w Customs Support Group. 

 

Więcej informacji: 

​​Dorota Serwach-Kowalczyk​ 

​​+48 883 372 205​ 

​​dorota.serwach-kowalczyk@twobirds.com​ 

​​Anna Silska​ 

​​+48 883 344 930​ 

​​anna.silska@twobirds.com​ 

O Bird & Bird 

Bird & Bird jest międzynarodową firmą prawniczą będącą światowym liderem w ochronie własności intelektualnej i doradztwie przy innowacyjnych przedsięwzięciach w obszarze IT i nowych technologii. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele handlowe. Obecnie ponad 1400 prawników świadczy doradztwo prawne w 30 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz koordynuje doradztwo w wielu innych częściach świata, www.twobirds.com 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!