Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Bird & Bird doradza Obton A/S w związku z refinansowaniem nabycia 49 farm fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 49 MW.

Kancelaria Bird & Bird doradzała Obton A/S, duńskiemu inwestorowi, będącemu jednym z dziesięciu największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Europie, w związku z refinansowaniem nabycia 49 farm fotowoltaicznych położonych w południowo-zachodniej Polsce, każda o mocy do 1 MW oraz o łącznej mocy 49 MW. 

Doradztwo dotyczyło kompleksowej transakcji finansowania transgranicznego, udzielonego przez niemiecki bank KfW IPEX-Bank GmbH, znany ze wspierania transformacji w kierunku neutralności węglowej poprzez finansowanie projektów łagodzenia zmian środowiskowych, wspieranie projektów transformacji energetycznej i wnoszenie pozytywnego wkładu w globalne działania na rzecz klimatu. 

Refinansowane portfolio farm fotowoltaicznych jest jedną z kolejnych inwestycji firmy Obton na polskim rynku. Była to wielowątkowa i skomplikowana transakcja refinansowania z udziałem kilkudziesięciu podmiotów z siedzibą w Polsce i Danii. KfW IPEX-Bank GmbH doradzała kancelaria Clifford Chance. 

Transakcję nadzorował Maciej Georg (Partner), kierujący zespołem zajmującym się transakcjami finansowania, przy wsparciu Olgi Koszewskiej (Counsel), Krzysztofa Wiśniewskiego (Senior Associate) oraz Jakuba Leszczyńskiego (Junior Associate). Rafał Dziedzic (Partner kierujący praktyką Corporate/M&A) oraz Mariya Borsuk (Senior Associate) doradzali przy kwestiach cywilnoprawnych związanych z rozliczeniem przepływów pieniężnych w grupie Obton w związku z finansowaniem. Warszawski zespół prawników wspierał w zakresie zagadnień transakcyjnych z obszaru prawa duńskiego Vivek Kailas, (Counsel) z biura Bird & Bird w Kopenhadze.  

„Obton bardzo docenia zaangażowanie, profesjonalizm i ukierunkowane na osiągnięcie rozwiązań podejście zespołu Bird & Bird w tej obszernej i złożonej transakcji. Zespół Bird & Bird wspierał Obton przy wielu różnych aspektach transakcji i był dla nas nieocenionym wsparciem” – skomentował Henrik Knattrup Nielsen, Senior Manager, Legal, Energy Storage, Obton A/S. 

  

Więcej informacji: 

​​Dorota Serwach-Kowalczyk​  

​​+48 883 372 205​ 

​​dorota.serwach-kowalczyk@twobirds.com​ 

​​Anna Silska​  

​​+48 883 344 930​ 

​​anna.silska@twobirds.com​ 

 

O Bird & Bird 

 

Bird & Bird jest międzynarodową firmą prawniczą będącą światowym liderem w ochronie własności intelektualnej i doradztwie przy innowacyjnych przedsięwzięciach w obszarze IT i nowych technologii. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele handlowe. Obecnie ponad 1400 prawników świadczy doradztwo prawne w 30 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz koordynuje doradztwo w wielu innych częściach świata, www.twobirds.com 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!