RSE  •  Zobacz także

Bank Credit Agricole będzie z nami na Targach CSR Online

Od 5 do 9 października, na największym wydarzeniu CSR w Polsce, firma podzieli się z nami swoimi działaniami i aktywnościami w tym obszarze.

 

Bank Credit Agricole to bank ekologicznie i społecznie zaangażowany na co dzień. Realizuje projekty ekologiczne, takie jak kampania edukacyjna #mniejplastiku. Jest blisko osób głuchych i poprzez działania w ramach „Zamieniam się w słuch” otwiera się na świat ciszy. Inicjatywa „Power People” to jego odpowiedź na potrzebę świata otwartego, tolerancyjnego i różnorodnego.

 

OD WYSTAWCY:

 

Ekologicznie i społecznie zaangażowani na co dzień  oraz Mocni ludźmi, skuteczni w działaniach na rzecz klientów to dwa z trzech filarów strategii banku Credit Agricole, których elementy odsłonimy podczas Targów CSR. Strategia rozwoju naszego banku opiera się na sensie istnienia (raison d’être), który spaja biznes z odpowiedzialnością i zaangażowaniem: Codziennie działamy na rzecz naszych klientów oraz społeczeństwa. W tym kierunku rozwijamy nasze projekty, skoncentrowane na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko, stworzeniu aktywnego, inspirującego miejsca pracy, wspieraniu naszych klientów i pracowników w ich codziennych działaniach.

Na naszym stoisku zaprezentujemy projekty, poprzez które realizujemy naszą strategię, będącą jednocześnie zobowiązaniem wobec klientów i społeczeństwa, wszystkich naszych interesariuszy. Pokażemy takie działania jak kampania edukacyjna #mniejplastiku, poprzez którą edukujemy swoich pracowników oraz klientów o szkodliwości jednorazowego plastiku dla środowiska naturalnego i wpływamy na zmianę postaw ekologicznych. Wstępnie podsumujemy Bałtycką Odyseję – sprzątanie polskiego wybrzeża, które organizujemy od stycznia 2020 r. we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim. Nawiążemy też do międzynarodowego projektu Plastic Odyssey, którego jesteśmy partnerem. Jego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie.  

Jako bank, który słucha, projektem Zamieniam się w słuch otworzymy Wam uszy na świat głuchych, świat ciszy. Jednym z naszych głównych celów wobec społeczeństwa jest podniesienie standardów obsługi osób z problemami słuchu oraz zmiana postrzegania osób niesłyszących i ich integracja z otoczeniem.

Z kolei inicjatywą Power People dotkniemy tematów różnorodności, wolontariatu, aktywizacji pracowników. Podczas targów chcemy skupić się na tym, jak korporacje mogą współpracować m.in. z podmiotami NGO, aby wspierać ekologiczne, tolerancyjne, inkluzyjne postawy w społeczeństwie. Na naszym stoisku porozmawiamy o roli biznesu w zrównoważonym rozwoju świata, wymienimy się doświadczeniem, jednocześnie poszukując wzajemnej inspiracji.

Odwiedzający, oprócz lektury Raportu Odpowiedzialnego Biznesu, będą mogli zobaczyć wideo z naszych projektów, podzielimy się przydatnymi infografikami i zachęcimy Was do słuchania naszego podcastu #mniejplastiku.

 

Odwiedzających nasze stoisko zapraszamy do udziału w konkursie online, w którym rozlosujemy drobne, ekologiczne nagrody.

 

 

 

Obecność na targach

Podczas spotkań przy Gorących Stolikach zaprezentujemy projekty realizowane zgodnie z dwoma filarami naszej strategii biznesowej: Social project - Ekologicznie i społecznie zaangażowani na co dzień oraz Power People.

Skoncentrujemy się na społecznej odpowiedzialności naszego biznesu w różnych perspektywach. Społeczną odpowiedzialność biznesu rozumiemy w Credit Agricole jako wpływ naszych decyzji i działań (produkty, serwis, procesy) na społeczeństwo i środowisko, poprzez przejrzyste i etyczne zachowanie, zarówno w odniesieniu do pracowników, klientów oraz środowiska naturalnego. Poznacie elementy kampanii #mniejplastiku, której celem jest zmiana świadomości i postaw odbiorców w odniesieniu do plastiku, szczególnie tego jednorazowego. Zabierzemy Was na wirtualny spacer po polskim wybrzeżu w ramach projektu Bałtycka Odyseja, który połączony jest ze sprzątaniem plaż; zaprosimy na pokład specjalnego statku-laboratorium, który podczas swojego trzy letniego rejsu pod hasłem Plastic Odyssey opłynie świat, by promować ograniczanie zużycia plastiku. Przedstawimy Wam w jaki sposób dbamy o naszych niesłyszących klientów i jakie działania podejmujemy, aby mogli oni integrować się z otoczeniem. Inicjatywa Zamieniam się w słuch, to m.in. narzędzia wspomagające obsługę osób głuchych oraz koncerty muzyczne. Razem z nami będziecie mogli zobaczyć jak na koncercie Dawida Podsiadło, z którym współpracuje nasz bank, bawiły się osoby z niepełnosprawnością słuchową. Nasze Gorące Stoliki to rozmowy otwarte, empatyczne dlatego nie może na nich zabraknąć ważnych dla nas tematów różnorodności, dzielenia się swoim czasem i doświadczeniem z innymi. Zagadnienia Diversity oraz wolontariat są częścią programu Power People, którego celem jest kreowanie kultury pracy, która rozwija sprawną, elastyczną i zwinną organizację, odpowiedzialną społecznie oraz wykorzystuje siłę różnorodności i wspiera energię do działania na co dzień.

Chętnie porozmawiamy z Wami o perspektywach współpracy, podzielimy się naszym doświadczeniem. Zapraszamy przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych, administracji publicznej.

 

 

Wstępny Harmonogram działań Wystawcy (stoisko i stolik)

 

Dzień

Godzina

Temat

05.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole + #mniejplastiku

 

12:30 - 13:30

People Power - Diversity

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Diversity,  #mniejplastiku

 

15:00 - 17:00

CSR w Credit Agricole +Zamieniam się w słuch

   

06.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole

 

12:30 - 13:30

People Power - Power of Sharing (Volunteering)/ PowerON

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Volunteering, PowerON, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:30

#mniejplastiku

   

07.paź

11:00 - 12:30

Zamieniam się w słuch

 

12:30 - 13:30

#mniejplastiku

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Zamieniam się w słuch, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:30

CSR w Credit Agricole

   

08.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole

 

12:30 - 13:30

People Power - Power of Sharing (Volunteering), PowerON

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Volunteering, PowerON, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:00

#mniejplastiku

   

09.paź

11:00 - 12:00

#mniejplastiku

 

12:00 - 13:00

CSR w Credit Agricole

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Diversity

 

15:00 - 16:00

People Power - Diversity

 

 

Materiały

Dowiedz się więcej o działaniach firmy w obszarze CSR i zapoznaj się z przygotowanymi materiałami.

 

RAPORT ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

 

PEOPLE POWER | WOLONTARIAT

 

EKOLOGICZNE ZAANGAŻOWANIE CREDIT AGRICOLE W POLSCE

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Aktualności Rödl & Partner

Kodeks karny skarbowy – wyższe grzywny Od 2021 r. podatnikom grożą wyższe kwoty grzywien za popełnienie przestępstwa lub wykroczenia skarbowego. Co...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!