RSE  •  Zobacz także

Bank Credit Agricole będzie z nami na Targach CSR Online

Od 5 do 9 października, na największym wydarzeniu CSR w Polsce, firma podzieli się z nami swoimi działaniami i aktywnościami w tym obszarze.

 

Bank Credit Agricole to bank ekologicznie i społecznie zaangażowany na co dzień. Realizuje projekty ekologiczne, takie jak kampania edukacyjna #mniejplastiku. Jest blisko osób głuchych i poprzez działania w ramach „Zamieniam się w słuch” otwiera się na świat ciszy. Inicjatywa „Power People” to jego odpowiedź na potrzebę świata otwartego, tolerancyjnego i różnorodnego.

 

OD WYSTAWCY:

 

Ekologicznie i społecznie zaangażowani na co dzień  oraz Mocni ludźmi, skuteczni w działaniach na rzecz klientów to dwa z trzech filarów strategii banku Credit Agricole, których elementy odsłonimy podczas Targów CSR. Strategia rozwoju naszego banku opiera się na sensie istnienia (raison d’être), który spaja biznes z odpowiedzialnością i zaangażowaniem: Codziennie działamy na rzecz naszych klientów oraz społeczeństwa. W tym kierunku rozwijamy nasze projekty, skoncentrowane na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko, stworzeniu aktywnego, inspirującego miejsca pracy, wspieraniu naszych klientów i pracowników w ich codziennych działaniach.

Na naszym stoisku zaprezentujemy projekty, poprzez które realizujemy naszą strategię, będącą jednocześnie zobowiązaniem wobec klientów i społeczeństwa, wszystkich naszych interesariuszy. Pokażemy takie działania jak kampania edukacyjna #mniejplastiku, poprzez którą edukujemy swoich pracowników oraz klientów o szkodliwości jednorazowego plastiku dla środowiska naturalnego i wpływamy na zmianę postaw ekologicznych. Wstępnie podsumujemy Bałtycką Odyseję – sprzątanie polskiego wybrzeża, które organizujemy od stycznia 2020 r. we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim. Nawiążemy też do międzynarodowego projektu Plastic Odyssey, którego jesteśmy partnerem. Jego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie.  

Jako bank, który słucha, projektem Zamieniam się w słuch otworzymy Wam uszy na świat głuchych, świat ciszy. Jednym z naszych głównych celów wobec społeczeństwa jest podniesienie standardów obsługi osób z problemami słuchu oraz zmiana postrzegania osób niesłyszących i ich integracja z otoczeniem.

Z kolei inicjatywą Power People dotkniemy tematów różnorodności, wolontariatu, aktywizacji pracowników. Podczas targów chcemy skupić się na tym, jak korporacje mogą współpracować m.in. z podmiotami NGO, aby wspierać ekologiczne, tolerancyjne, inkluzyjne postawy w społeczeństwie. Na naszym stoisku porozmawiamy o roli biznesu w zrównoważonym rozwoju świata, wymienimy się doświadczeniem, jednocześnie poszukując wzajemnej inspiracji.

Odwiedzający, oprócz lektury Raportu Odpowiedzialnego Biznesu, będą mogli zobaczyć wideo z naszych projektów, podzielimy się przydatnymi infografikami i zachęcimy Was do słuchania naszego podcastu #mniejplastiku.

 

Odwiedzających nasze stoisko zapraszamy do udziału w konkursie online, w którym rozlosujemy drobne, ekologiczne nagrody.

 

 

 

Obecność na targach

Podczas spotkań przy Gorących Stolikach zaprezentujemy projekty realizowane zgodnie z dwoma filarami naszej strategii biznesowej: Social project - Ekologicznie i społecznie zaangażowani na co dzień oraz Power People.

Skoncentrujemy się na społecznej odpowiedzialności naszego biznesu w różnych perspektywach. Społeczną odpowiedzialność biznesu rozumiemy w Credit Agricole jako wpływ naszych decyzji i działań (produkty, serwis, procesy) na społeczeństwo i środowisko, poprzez przejrzyste i etyczne zachowanie, zarówno w odniesieniu do pracowników, klientów oraz środowiska naturalnego. Poznacie elementy kampanii #mniejplastiku, której celem jest zmiana świadomości i postaw odbiorców w odniesieniu do plastiku, szczególnie tego jednorazowego. Zabierzemy Was na wirtualny spacer po polskim wybrzeżu w ramach projektu Bałtycka Odyseja, który połączony jest ze sprzątaniem plaż; zaprosimy na pokład specjalnego statku-laboratorium, który podczas swojego trzy letniego rejsu pod hasłem Plastic Odyssey opłynie świat, by promować ograniczanie zużycia plastiku. Przedstawimy Wam w jaki sposób dbamy o naszych niesłyszących klientów i jakie działania podejmujemy, aby mogli oni integrować się z otoczeniem. Inicjatywa Zamieniam się w słuch, to m.in. narzędzia wspomagające obsługę osób głuchych oraz koncerty muzyczne. Razem z nami będziecie mogli zobaczyć jak na koncercie Dawida Podsiadło, z którym współpracuje nasz bank, bawiły się osoby z niepełnosprawnością słuchową. Nasze Gorące Stoliki to rozmowy otwarte, empatyczne dlatego nie może na nich zabraknąć ważnych dla nas tematów różnorodności, dzielenia się swoim czasem i doświadczeniem z innymi. Zagadnienia Diversity oraz wolontariat są częścią programu Power People, którego celem jest kreowanie kultury pracy, która rozwija sprawną, elastyczną i zwinną organizację, odpowiedzialną społecznie oraz wykorzystuje siłę różnorodności i wspiera energię do działania na co dzień.

Chętnie porozmawiamy z Wami o perspektywach współpracy, podzielimy się naszym doświadczeniem. Zapraszamy przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych, administracji publicznej.

 

 

Wstępny Harmonogram działań Wystawcy (stoisko i stolik)

 

Dzień

Godzina

Temat

05.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole + #mniejplastiku

 

12:30 - 13:30

People Power - Diversity

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Diversity,  #mniejplastiku

 

15:00 - 17:00

CSR w Credit Agricole +Zamieniam się w słuch

   

06.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole

 

12:30 - 13:30

People Power - Power of Sharing (Volunteering)/ PowerON

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Volunteering, PowerON, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:30

#mniejplastiku

   

07.paź

11:00 - 12:30

Zamieniam się w słuch

 

12:30 - 13:30

#mniejplastiku

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Zamieniam się w słuch, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:30

CSR w Credit Agricole

   

08.paź

11:00 - 12:30

CSR w Credit Agricole

 

12:30 - 13:30

People Power - Power of Sharing (Volunteering), PowerON

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Volunteering, PowerON, #mniejplastiku

 

15:00 - 16:00

#mniejplastiku

   

09.paź

11:00 - 12:00

#mniejplastiku

 

12:00 - 13:00

CSR w Credit Agricole

 

13:30 - 15:00

Sesja networkingowa: CSR w CA, Diversity

 

15:00 - 16:00

People Power - Diversity

 

 

Materiały

Dowiedz się więcej o działaniach firmy w obszarze CSR i zapoznaj się z przygotowanymi materiałami.

 

RAPORT ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

 

PEOPLE POWER | WOLONTARIAT

 

EKOLOGICZNE ZAANGAŻOWANIE CREDIT AGRICOLE W POLSCE

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!