Aktualności firm stowarzyszonych

BALAJCZA tłumaczyła dla księżnej koronnej Danii Marii Elżbiety

25 listopada 2019 r. BALAJCZA Linguistic Services tłumaczyła symultanicznie na debacie zorganizowanej przez duńską ambasadę dla gości z Danii, między innymi dla gościa specjalnego - księżnej koronnej Danii, Marii Elżbiety. Konferencja odbyła się w Hotelu Bristol i oprócz naszych dwóch tłumaczy symultanicznych na to wydarzenie dostarczyliśmy również cały sprzęt potrzebny do tłumaczenia ustnego. Spotkanie odbyło się w języku polskim i angielskim.

Debata poświęcona była integracji osób z niepełnosprawnością na przykładzie Polski i Danii. W dyskusji, poza księżną Danii, wzięli udział także polscy i duńscy ministrowie oraz przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych, w tym Fundacja Integracja. Debata była okazją do omówienia sytuacji pacjentów z niepełnosprawnościami w polskim i duńskim systemie zdrowotnym.

Duńska para książęca, Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk, następca tronu Królestwa Danii, oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Maria Elżbieta, złożyli wizytę w Warszawie 25 listopada 2019 r. w związku z obchodami stulecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Polską. Program wizyty pary książęcej nawiązywał do wielu aspektów bilateralnych kontaktów między Polską a Danią. Parze książęcej towarzyszyli duński minister ds. klimatu i energii Dan Jørgensen oraz minister zdrowia Magnus Heunicke.

Polska jest dla Danii dziewiątym największym rynkiem eksportowym i w wielu dziedzinach zainteresowanie duńskimi rozwiązaniami rośnie. Książę Fryderyk i prezydent Andrzej Duda uczestniczyli w rozmowach przy okrągłym stole z polskimi oraz duńskimi przedsiębiorcami na temat współpracy w sektorze energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii odnawialnej. W tym czasie księżna Maria Elżbieta zapoznała się z inicjatywami na rzecz walki z cukrzycą oraz integracji osób niepełnosprawnych.

*(na zdjęciu) księżna koronna Danii, Maria Elżbieta

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!