Partnerzy

Audycja "ABCRDC" - nauka francuskiego w radiu RDC - propozycja współpracy

Radiu RDC poszukuje partnerów do współpracy przy programie ABCRDC, który zachęcał będzie najmłodszych słuchaczy do nauki języka francuskiego.

Audycja "ABCRDC" to propozycja nauki języka francuskiego w Polskim Radiu RDC w formie dosyć spontanicznej, w której pojawiają się słowa francuskie bądź wyrażenia wstawione w odpowiednich miejscach w czytanych dubbingowo , a wcześniej napisanych opowiadaniach w języku polskim. 

Ideą jest wprowadzanie słów i zwrotów francuskich w sytuacjach związanych z emocjami, tak, aby mózg i ciało mogły je skojarzyć z konkretnym sytuacjami, które przeżywają bohaterowie opowiadań . 

W pierwszej części audycji następuje wprowadzenie i odczytanie aktorskie - dubbingowe opowiadania, w drugiej części następuje omówienie usłyszanych w opowiadaniu francuskich zwrotów i wyrazów oraz podanie przykładów ich używania w codziennym życiu. 

Nauka języka francuskiego w "ABCRDC" to metoda podania słuchaczowi codziennego języka francuskiego „słyszanego na ulicy”,  tzw. języka L’ARGOT, co nie oznacza, że prowadząca nie będzie nawiązywać do klasycznych metod nauki języka francuskiego. To będzie miało miejsce, ale na zasadzie porównania, tak żeby słuchacz był świadomy tego, że w języku z ulicy dane słowo książkowe może mieć zupełnie inny odpowiednik. 

ABCRDC to przyjemne połączone z pożytecznym, to nauka języka francuskiego, która nie idzie w las, tylko sprawia, że ten rzekomo trudny język „podany w ABCRDC na talerzu” porusza zmysły słuchacza dzięki opowiadaniom i przygodom ich bohaterów. 

Krok po kroku słuchacze będą oswajać się z melodią języka francuskiego, aby potem śmiało i bez kompleksów bawić się francuskimi zwrotami i żonglować nauczonymi słowami.

Audycja proponowana jest praktycznie dla wszystkich, dla dzieci i dla dorosłych, którzy mają sympatię do języka francuskiego, ale którzy nie mieli dotąd okazji w swoim życiu, by nauczyć się tego języka. 

Audycja jest też świetną propozycją oswojenia się z językiem francuskim dla dzieci, które nie posiadają żadnych podstaw w tym języku. 

Prowadząca audycję Małgorzata Bańka -  autorka i kompozytorka, artystka, która regularnie koncertuje śpiewając między innymi piosenki francuskie. 

Mieszkała i tworzyła w Paryżu, dotąd utrzymuje relacje z Francuzami, a zatem dostęp do kultury ma z pierwszej ręki i zamierza to wykorzystać na każdym kroku, bo jak twierdzi tylko bezpośredni kontakt z kulturą, z kuchnią, z modą i z tradycją francuską pozwoli słuchaczom poczuć w pełni ten piękny język. 

Audycja będzie nadawana co tydzień. Zachęcamy firmy do współpracy sponsoringowej przy realizacji tej audycji. Więcej informacji:

Aleksandra Głogowska

tel.: 603 368 207
aleksandra.glogowska(@)rdc.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!