Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Auchan zachęca – grilluj ekologicznie

Komunikat prasowy - Warszawa, 27 kwietnia 2023 r.

W przededniu majówki, która co roku tradycyjnie już otwiera sezon grillowy, Auchan Retail Polska wprowadza szeroką gamę grilli, które miłośnikom spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków natury w stylu ekologicznym pozwolą przygotować wyśmienite dania. W ofercie znajdują się przyjazne dla środowiska grille elektryczne i gazowe, grille z rusztem opalanym ogniem, szeroki wybór biodegradowalnych talerzyków, sztućców i kubeczków oraz podpałek.

 

W ciepłe wiosenne i letnie dni Polacy chętnie spędzają czas przy grillu. Na działce, w domu, czy na wyjeździe, to już nasza narodowa tradycja. Dla klientów planujących zakup nowego urządzenia przygotowaliśmy ofertę, która zadowoli zarówno miłośników tradycyjnych grilli, jak również dla osób poszukujących rozwiązań ekologicznych. W naszej ofercie dostępna jest także szeroka gama produktów wegańskich na grilla, do których wypróbowania zachęcamy. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią również wybór biodegradowalnych naczyń – mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska.

 

Szeroki wachlarz różnorodnych produktów pozwala przygotować się na cały sezon grillowy. W ofercie znajdują się modele elektryczne i gazowe, które są znacznie bardziej przyjazne środowisku niż tradycyjne paleniska. Aby dodatkowo zmniejszyć pobór paliwa i ilość produktów spalania, warto wybrać grill z pokrywą. Kopuła zatrzymuje ciepło wewnątrz urządzenia, co skraca czas obróbki termicznej i tym samym redukuje zużycie prądu czy gazu. Klienci mają do wyboru: ponad 20 modeli tradycyjnych grilli węglowych, 5 modeli grilli gazowych, 4 paleniska.

 

Osoby, które nie wyobrażają sobie potraw z grilla bez charakterystycznego dymnego aromatu, nie muszą rezygnować z tradycyjnego rusztu opalanego ogniem. W sklepach Auchan dostępny jest węgiel drzewny z certyfikatem FSC oraz podpałka z drewna drzew liściastych nasączona naturalnym olejem. Ponadto można kupić brykiet drzewny, rozpałkę do grilla w kostkach oraz w płynie.

 

W odpowiedzialnej ofercie grillowej Auchan, klienci znajdą szeroki wybór jednorazowych naczyń z biodegradowalnych materiałów, które jeśli są suche można wyrzucić do kontenera na papier. Te, które nie spełniają wymienionych warunków, należy wyrzucić razem z odpadami bio lub spalić.

Kompletując zastawę na grilla warto zwrócić również uwagę na jadalne talerze z otrębów – nowoczesne i bardzo ciekawe, proekologiczne rozwiązanie.

 

W nowej, sezonowej ofercie Auchan miłośnicy grilla znajdą wszystko, czego potrzebują do spędzenia czasu i jedzenia w towarzystwie bliskich na świeżym powietrzu.

 

 


O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów pod marką Auchan, supermarketów pod marką Auchan Supermarket, sklepami typu convenience store pod marką Easy Auchan, sklepami osiedlowymi pod marką Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce. Sieć posiada również sklepy franczyzowe w formacie supermarket i hipermarket. Więcej informacji na temat firmy znaleźć można na stronie https://www.auchan.pl/pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!