Aktualności firm stowarzyszonych

Auchan Retail Polska na targach Zero Waste. Gotuję, nie marnuję - z Sylwią Majcher i Auchan

Auchan Retail Polska zostało partnerem Śniadania zero waste – live cooking, które odbędzie się podczas Targów Zero Waste Warszawa 2020, w niedzielę 27 września, o godz. 11.00, w Hali Gwardii. Pokaz gotowania poprowadzi Sylwia Majcher, dziennikarka i autorka popularnych poradników i bestsellerowej książki Gotuję, nie marnuję. Obecność firmy na targach po raz kolejny potwierdza zaangażowanie Auchan w ogólnopolskie działania w obszarze zero waste.  

Ruch zero waste propagujący przyjazny środowisku styl życia i gospodarkę o obiegu zamkniętym rozwija się dynamicznie i zyskuje coraz większą popularność. Nie ma jednak  wątpliwości, że wszelkie działania edukacyjne w tym zakresie są w dalszym ciągu konieczne i pożądane. Auchan od lat aktywnie działa na rzecz środowiska. Wyrazem tego są liczne inicjatywy mające na celu walkę z marnotrawieniem żywności, ograniczeniem zużycia plastiku i redukcją śladu węglowego. Zgodnie z założeniami strategii Auchan 2022 nasza firma prowadzi prace nad zmianą opakowań na produktach marki własnej, aby stały się bardziej przyjazne środowiskowo oraz współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności. W każdym z naszych sklepów utworzone zostały działy sprzedaży produktów na wagę bez opakowań oraz specjalne strefy „niemarnowania żywności”. Obecność na targach oraz wsparcie pokazu prowadzonego przez Sylwię Majcher jest kolejnym potwierdzeniem zaangażowania Auchan w realizację strategii w obszarze zero waste – mówi Dorota Patejko z Auchan Retail Polska.

W duchu zero waste Auchan propaguje zakupy pozwalające na wyeliminowanie odpadów. W ramach partnerstwa z organizatorami targów firma dostarczy produkty spożywcze, w opakowaniach biodegradowalnych lub wielokrotnego użytku, co przyczyni się do dalszego upowszechniania idei zero waste wśród polskich konsumentów.

Celem targów Zero Waste, organizowanych przez Fundację Alter Eko oraz Little Greenfinity, jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi, które odbędą się w dniach 25-27 września w, w Warszawie, to już szósta edycja tego wydarzenia. Od pierwszej edycji w roku 2017, targi odwiedziło ponad 16 400 osób. Kolejne zaplanowane są w dniach 27-29 listopada 2020 r. w Warszawie oraz
w Krakowie w dniach 6-7 marca 2021 r.

Widzimy coraz więcej zainteresowania ze strony firm, samorządów, a także konsumentów ideą zero waste i gospodarką obiegu zamkniętego. To są działania na rzecz środowiska, a przy tym  znaczące oszczędności. Dzięki organizowanym przez nas targom promujemy dobre praktyki, edukujemy i uświadamiamy jak możemy redukować odpady w domu i w przedsiębiorstwach, oraz w jaki sposób działa gospodarka w obiegu zamkniętym na poziomie samorządów – komentuje Virginie Little, założycielka Little Greenfinity.

Auchan Retail Polska prowadzi działania na rzecz otoczenia społecznego i środowiska takie jak  zbiórki żywności z Federacją Polskich Banków Żywności, PCK oraz  na rzecz lokalnych fundacji i stowarzyszeń, projekty gospodarki o obiegu zamkniętym, przekazywanie żywności, akcje rejestracji dawców szpiku z DKMS i wiele innych. Nadrzędne są troska o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz ich siłę nabywczą. Wszystkie prospołeczne działania Auchan Retail Polska organizowane są pod wspólnym hasłem: #wspieramyWas.

***

O Auchan

Więcej na temat...Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu
e-commerce Auchan Direct.

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!