Aktualności firm stowarzyszonych

Auchan na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce

74 671 maskotek Julka Bobra sprzedanych podczas przedświątecznej akcji Auchan,  zorganizowanej na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w grudniu 2020 r., przełożyło się na darowiznę w wysokości 224 013 zł. Kwota przeznaczona zostanie na pokrycie potrzeb zdrowotnych i edukacyjnych dzieci oraz na budowę placu zabaw w „Puchatku” - Rodzinnym Domu Czasowego Pobytu w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 17 lutego 2021 roku.

Ważnym aspektem kampanii „Z Julkiem Bobrem dziel się dobrem” była możliwość zaangażowania klientów sklepów Auchan, gdyż od każdej zakupionej maskotki Auchan przeznaczał 3 zł na projekty Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Oprócz pomocy finansowej akcja miała również cel edukacyjny − uczyła tolerancji i akceptacji tego, że różnimy się od siebie.

Współpraca Auchan ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce datuje się od 2009 roku. To dla naszej firmy wyjątkowy Partner. Podziwiamy działalność i zaangażowanie z jakim otacza swoich podopiecznych. To dla nas bardzo ważne, że dzięki naszej kampanii „Z Julkiem Bobrem dziel się dobrem” mamy wkład w zapewnienie lepszego życia dzieciom z Wiosek Dziecięcych – mówi Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. Zebranie takiej kwoty było możliwe dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników. Bez ich wsparcia sukces akcji nie byłby możliwy − dodaje G. Gallet. 

Firma Auchan to dla nas bardzo ważny partner, który wspiera nas już od lat. Dzięki wielu wspólnym akcjom i otrzymanej pomocy jesteśmy w stanie nieprzerwanie troszczyć się o potrzeby dzieci porzuconych, osieroconych i zagrożonych utratą opieki rodziców. Od lat prowadzimy także projekt #JestemzSOS, zajęcia dla dzieci w szkołach o empatii i tolerancji wobec dzieci z pieczy zastępczej i rodzin w kryzysie. Kampania z Bobrem Julkiem w roli głównej pięknie się weń wpisuje. Jesteśmy wdzięczni firmie Auchan, jej Klientom i pracownikom za zaangażowanie i serce jakie oddają tej sprawie – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Wszystkich, którzy chcieliby zorganizować takie zajęcia w szkole swojego dziecka zapraszamy na www.jestemzSOS.org – dodaje A. Choszcz-Sendrowska.

Ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce Auchan Retail współpracuje zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Od 2009 roku sieć wielokrotnie zbierała środki dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych sprzedając charytatywną maskotkę - misia lub kartki świąteczne. Dodatkowo, dwa projekty zgłoszone przez SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostały dofinansowane przez Fundację Auchan na rzecz młodzieży..

***

O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu
e-commerce Auchan Direct.

O Stowarzyszeniu SOS Wioski  Dziecięce w Polsce

Naszą misją jest niesienie pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W Polsce prowadzimy 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom, rodzinną opiekę i bezwarunkowe wsparcie. W ramach Programu „SOS Rodzinie” rozwijamy również działania profilaktyczne, których celem jest ochrona dzieci przed zabraniem ich do pieczy zastępczej. Program obejmuje 18 świetlic środowiskowych, w których potrzebujące dzieci mogą, m.in. zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje czy porozmawiać z osobami, którym ufają. Prowadzimy także programy dla młodzieży wspierając podopiecznych w usamodzielnieniu się, aby zapewnić im dobry start w dorosłe życie.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!