Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Auchan na rzecz Federacji Polskich Banków, podsumowanie akcji z Julkiem Bobrem

Szanowni Państwo,

 

17 ooo maskotek Julka Bobra sprzedanych podczas przedświątecznej akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Auchan w listopadzie i grudniu 2023 r. na rzecz Federacji Polskich Banków Żywności przełożyło się na darowiznę w wysokości 88 390 zł.  Zebranie takiej kwoty było możliwe dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników sieci Auchan.

Obok pomocy finansowej na rzecz podopiecznych Federacji Polskich Banków Żywności, akcja miała również walor edukacyjny – zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności, a także na sposoby przeciwdziałania temu zjawisku, np. gotując z resztek produktów, czy dzieląc się żywnością.  

Celem akcji było również przypomnienie, że temat marnowania żywności dotyczy każdego, dlatego wprowadzając dobre nawyki żywieniowe można przyczynić się do zmian.

To już czwarta edycja akcji Auchan, której bohaterem był pluszowy Bóbr Julek, tym razem zorganizowana została pod hasłem Dziel się dobrem z Julkiem BobremMaskotka wyprodukowana w 90% z poliestru pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek wcieliła się w postać Szefa kuchni. Przez dwa miesiące dostępna była w dedykowanych miejscach we wszystkich sklepach Auchan, można ją również było kupić poprzez platformę zakupy.auchan.pl.   

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!