Aktualności firm stowarzyszonych

Auchan na rzecz 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

49 944 maskotek Julka Bobra sprzedanych podczas przedświątecznej akcji charytatywnej,  zorganizowanej przez Auchan w grudniu 2021 r. na rzecz 116 111 –  telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przełożyło się na darowiznę w wysokości 249 720 zł.

Pomoc potrzebującym to ważny aspekt działalności Auchan. Sieć od lat organizuje akcje charytatywne, a zebrane fundusze przekazuje Partnerom. W listopadzie i grudniu 2021 r. odbyła się akcja „Z Julkiem Bobrem wspieramy dzieci i doceniamy bohaterów”, kolejna, której bohaterem była sympatyczna maskotka – tym razem jako policjant, strażak, lekarz i pracownik sieci Auchan.  Podczas akcji maskotki były dostępne w dedykowanych miejscach we wszystkich sklepach Auchan, można je było również kupić poprzez platformę zakupy.auchan.pl. Całkowity dochód, w wysokości 249 720 zł przekazany został na rzecz 116 111 – telefonu zaufania prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. 

Współpraca z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę jest dla naszej firmy wyjątkowa. Podziwiamy jej działalność i zaangażowanie pracowników Fundacji z jakim wspierają swoich podopiecznych. Biorąc to pod uwagę zdecydowaliśmy się przekazać całkowity dochód przedświątecznej akcji z Julkiem Bobrem na wsparcie 116 111 − telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy naszym klientom i pracownikom za wielkie serce i zaangażowanie podczas przedświątecznej akcji. Zebranie takiej kwoty i sukces bez ich wsparcia nie byłby możliwy. – mówi Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Telefon zaufania 116 111 i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę na co dzień pomagają dzieciom w bardzo trudnej sytuacji, często mierzącym się z sytuacjami o wiele zbyt trudnymi dla kilku- czy kilkunastolatków. Przemoc, depresja i inne problemy zdrowia psychicznego, wykorzystywanie seksualne – to sprawy, z którymi dzieci nie powinny zmagać się w pojedynkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Auchan wspiera nasze wysiłki, aby zapewnić im profesjonalne i życzliwe wsparcie w trudnościach – mówi Paula Włodarczyk, koordynatorka 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Obok pomocy finansowej, akcja miały również cel edukacyjny. Uczyła tolerancji, uwrażliwiała na problemy, z którymi mierzy się obecnie młodzież. Przedświąteczna akcja, w której Bóbr Julek pojawił się jako policjant, strażak, lekarz i pracownik sieci Auchan pokazała także jak ważną rolę pełnią osoby wykonujące te zawody, zwłaszcza teraz, w dobie pandemii.

 ***

O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów pod marką Auchan, supermarketów pod marką Auchan Supermarket, sklepami typu convenience store pod marką Easy Auchan, sklepami osiedlowymi pod marką Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce. Sieć posiada również sklepy franczyzowe w formacie supermarket i hipermarket.

Więcej informacji na temat firmy znaleźć można na stronie https://www.auchan.pl/pl

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl  •

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!