Apel Z-cy Prezydenta m.st. Warszawy do przedsiębiorców pracodawców organizacji zrzeszających Przedsiębiorców i Pracodawców

Publikujemy poniżej list z dnia 19.10.2020 od Michała Olszewskiego, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, adresowany do przedsiębiorców i pracodawców działających na terenie m.st. Warszawy.

Liczba zakażeń epidemii COVID-19 w kraju wzrasta. Rząd wprowadził właśnie kolejne obostrzenia i rozszerzył strefę czerwoną m.in. o stolicę.

Władze Warszawy walczą z koronawirusem i apelują do wszystkich o odpowiedzialność i profilaktykę. Zdrowie i życie nas wszystkich zależy od przestrzegania zasad sanitarnych, dyscypliny społecznej, a także od ograniczania kontaktów bezpośrednich.

Zwracam się z apelem, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się środkami publicznej komunikacji. Przy obecnych limitach liczby pasażerów nawet tak rozbudowany tabor transportu miejskiego jak ten, którym dysponujemy w Warszawie, nie jest wystarczający, aby umożliwić bezpieczną podróż z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Mam świadomość, że specyfika wielu branż i profesji obejmuje bezpośrednie relacje. Jednak w tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji ograniczanie spotkań i szukanie alternatywnych, bezpiecznych firm kontaktu jest nieodzowne.

Bardzo wiele zależy dziś od nas samych. Czas epidemii to wielki sprawdzian naszej zdolności do odnalezienia się w niepewnej rzeczywistości. Warszawscy przedsiębiorcy już nie raz udowadniali, że są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom - nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem.

Wspólnie pokonamy koronawirusa!
 

PEŁNA TREŚĆ LISTU  

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!