Aktualności firm stowarzyszonych

Anna Wyrzykowska, kierująca zespołem French Desk w kancelarii WKB - pierwszą Polką ze stanowiskiem wiceprezesa w międzynarodowej organizacji prawniczej AIJA

Anna Wyrzykowska, partner WKB, została wybrana 28 sierpnia b.r. przez Zgromadzenie Ogólne AIJA (Association Internationale des Jeunes Avocats/ International Association of Young Lawyers), na stanowisko Wiceprezesa Stowarzyszenia. Anna jest pierwszym prawnikiem z Polski, obejmującym tak wysoką pozycję w zarządzie AIJA, jednej z najważniejszych międzynarodowych organizacji prawniczych na świecie, działającej od 1962 r.

Anna, jako partner w kancelarii WKB, kieruje praktyką nieruchomości i zespołem French Desk. Wspiera klientów również w sprawach z zakresu prawa spółek, kwestii korporacyjnych oraz transakcjach M&A. Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, prawie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie budowlanym. Posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie komercjalizacji powierzchni biurowej, magazynowej i centrów handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa spółek oraz prawa nieruchomości dotyczące m.in. prawnych aspektów funkcjonowania rynku nieruchomości komercyjnych oraz najmów komercyjnych.

Z ogromną radością witamy Anię na stanowisku wiceprezesa. Pracując z nami przez ostatni rok jako skarbnik, Anna pokazała, że jest prawdziwym liderem, a jej działania są spójne z wartościami i celami, którymi kieruje się nasza organizacja. Anna posiada także niezwykle cenną umiejętność proponowania rozwiązań w zmieniającej się rzeczywistości. Jestem przekonany, że razem z Paolą Fudakowską tworzymy zgrany zespół, z którym wspólnie zrealizujemy ambitne projekty - powiedział François Barré, prezes AIJA.

Objęcie nowego stanowiska w zarządzie AIJA to dla mnie zaszczyt, ale też duża odpowiedzialność. Zmieniająca się rzeczywistość stawia przed nami wiele wyzwań. Siła naszej organizacji polega, w moim odczuciu, na możliwości wymiany zawodowych doświadczeń i pomysłów, rodzących się w różnych częściach świata i różnych jurysdykcjach. Z jednej strony widzimy ciągłą potrzebę zabierania głosu w sprawach ochrony praw człowieka, z drugiej strony będziemy konsekwentnie wychodzić z inicjatywami związanymi z przyszłością branży prawniczej i szukać innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam doskonalić nasze umiejętności ale i sprostać potrzebom Klientów w rzeczywistości post-Covidowej. - powiedziała Anna Wyrzykowska.

Wiemy, jak wielkiej determinacji i ciężkiej pracy wymagało odniesienie tego sukcesu, dlatego też bardzo serdecznie gratulujemy Annie wyboru na tak prestiżowe stanowisko. Cieszmy się, że to właśnie ona jest pierwszą osobą z Polski, która pokieruje globalną organizacją prawniczą. Sukces Anny jest dla nas także potwierdzeniem, że nasza strategia rozwoju, od samego początku bardzo mocno oparta o relacje międzynarodowe i zaangażowanie w projekty transgraniczne, ma głęboki sens. Będziemy ją z całych sił wspierać w wykonywaniu nowych obowiązków.- dodaje Aleksander Stawicki, partner WKB.

AIJA jest międzynarodowym stowarzyszeniem prawników, którzy nie ukończyli 45 roku życia. Jest jedyną tego rodzaju globalną organizacją, liczącą obecnie około 4 tysięcy członków i działającą już prawie 60 lat. AIJA umożliwia nawiązywanie kontaktów i współpracę prawników z różnych krajów oraz zdobywanie wiedzy na temat treści i stosowania prawa w tych krajach. W ramach AIJA istnieje 21 komisji zajmujących się różnymi dziedzinami prawa i praktyki prawników.

WKB jest polską kancelarią prawniczą o międzynarodowym zasięgu, która skutecznie łączy kompetencje i doświadczenia 100 osobowego zespołu ekspertów w ramach 20 specjalizacji. Dzięki siatce relacji z renomowanymi kancelariami i instytucjami z całego świata, pełni rolę doradcy na rynkach międzynarodowych. Jest także sprawdzonym partnerem dla kancelarii międzynarodowych, nie mających biur w Polsce.

Kontakt:
Andrzej Ocalewicz
Marketing & Communications Manager
andrzej.ocalewicz@wkb.pl
+48 695 162 061

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!