Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Aloxe nawiązuje współpracę z Ergis Recycling, aby zainwestować w nowy duży zakład rPET w Polsce

Aloxe, niezależny lider w dziedzinie recyklingu politereftalanu etylenu (rPET) w Europie, ogłosił porozumienie w sprawie inwestycji w nowy zakład ekstruzji w Wąbrzeźnie, w Polsce, we współpracy z Ergis Recycling, oddziałem recyklingu PET Grupy Ergis z siedzibą w Płocku.

Jest to duża inwestycja dla obu firm, o możliwościach produkcyjnych 40.000 t rPET klasyfikowanego do kontaktu z żywnością w 2023 roku. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na wiosnę 2024 r.

Potrzeby europejskiego przemysłu napojów w zakresie rPET są ogromne, biorąc pod uwagę przepisy wymagające 25% zawartości materiału z recyklingu w butelkach do napojów do 2025 roku i 30% do 2030 roku). Branże takie jak spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna, środków czystości i higieny osobistej również są zobowiązane do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu.

„Polska jest głównym rynkiem w Europie, a dzięki temu nowemu zakładowi będziemy mogli zaspokoić potrzeby wiodących marek i przemysłu opakowań plastikowych na wysokiej jakości PET z recyklingu przeznaczony do kontaktu z żywnością" - powiedział Arnaud Piroëlle, dyrektor wykonawczy Aloxe. „Recykling opakowań jest kluczowym czynnikiem wspomagającym na drodze do neutralności węglowej dla właścicieli marek. Będziemy nadal wspierać wysiłki naszych klientów, aby osiągnąć ich ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Tadeusz Nowicki komentuje, że „współpraca Grupy Ergis i Aloxe jest konsekwencją długofalowej polityki Ergis, polegającej na stosowaniu coraz większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu. Dziś Grupa Ergis wykorzystuje w swoich produktach ponad 40 tys. ton surowców wtórnych PET, PE i PVC oraz opracowuje nowe procesy recyklingu”.

Podczas zawierania umowy, firma Aloxe była wspierana przez IPOPEMA Securities S.A. w roli doradcy finansowego.


O ALOXE

Aloxe jest niezależnym liderem recyklingu politereftalanu etylenu (rPET) w Europie; Aloxe dostarcza wysokiej jakości żywice i duże ilości dla zrównoważonych rynków opakowań, takich jak rynek żywności i napojów, kosmetyków i farmaceutyków. Aloxe posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie recyklingu; w 2024 roku Aloxe będzie eksploatować 120 000 ton mocy produkcyjnych we Francji, Włoszech i Polsce. W kontrowersyjnym kontekście dotyczącym tworzyw sztucznych i opakowań, Aloxe pomaga uczynić z tworzyw sztucznych rozwiązanie dla zrównoważonej przyszłości. Od momentu powstania, Aloxe jest spółką portfelową Ara Partners, firmy private equity, która specjalizuje się w inwestycjach w dekarbonizację przemysłową.

Więcej informacji o Aloxe można znaleźć na stronie www.aloxe.one

Kontakt: Fabienne Rochereau, Fabienne.rochereau@aloxe.one

 

O ARA PARTNERS

Ara Partners jest firmą private equity specjalizującą się w przemysłowych inwestycjach dekarbonizacyjnych. Ara Partners inwestuje w sektorach przemysłowym i produkcyjnym, chemicznym i materiałowym, efektywności energetycznej i paliw ekologicznych oraz żywności i rolnictwa, dążąc do budowania przedsiębiorstw, które zapewniają znaczący wpływ na dekarbonizację. Firma działa z biur w Bostonie, Massachusetts, Houston, Texasie i Dublinie, w Irlandii. Ara Partners zamknęła swój drugi fundusz z około 1,1 mld USD zobowiązań kapitałowych we wrześniu 2021 r.

Więcej informacji o Ara Partners można znaleźć na stronie www.arapartners.com

 

O ERGIS GROUP

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spośród pięciu zakładów produkcyjnych, cztery znajdują się w Polsce, a jeden w Niemczech. Profil GRUPY obejmuje produkcję opakowań na żywność (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch LLDPE i taśmy PET). Ponadto Ergis jest producentem folii do pakowania farmaceutyków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów PVC. W 2022 roku przychody Grupy przekroczyły 1147 mln zł.

Więcej informacji o Ergis Group można znaleźć na stronie www.ergis.eu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!