Izba

Aloxe kolejnym partnerem francuskiej reprezentacji na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Aloxe Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w recyklingu opakowań PET (rPET) i dostarcza wysokiej jakości materiałów dla producentów opakowań żywności i napojów. PET z recyklingu pochodzi ze zbiórki poużytkowych butelek po napojach, a jego główne zastosowania to butelki na napoje, tacki na żywność i opakowania kosmetyków. Aloxe wspiera gospodarkę w obiegu zamkniętym produktów PET. W 2024 r.  Aloxe będzie eksploatować 120 000 ton mocy produkcyjnych, z czterema zakładami produkcyjnymi we Francji, Włoszech i Polsce.

Kilka danych o Aloxe Polska Sp. z o.o. :

  1. Inwestycje : 22 mln EUR
  2. Pracownicy : 40 - nowa inwestycja w Wąbrzeźnie,
  3. rPET pellets Food Grade Zainstalowane moce produkcyjne : 40 000 ton rocznie
  4. Najnowocześniejsza technologia
  5. Nowe aktywa, ale ponad 10 lat doświadczenia w wytłaczaniu recyklingu tworzyw sztucznych
  6. PET z recyklingu zastępuje pierwotny PET w opakowaniach przy -67% emisji dwutlenku węgla (Źródło: Analiza Wood Mackenzie, Emisje dwutlenku węgla i koszty recyklingu tworzyw sztucznych, styczeń 2023)
  7. Fabryka rPET w Wabreznie zapewnia Polsce możliwości recyklingu na miarę jej ambicji
  8. Aloxe wspiera lokalne i europejskie firmy w przestrzeganiu przepisów UE (25% zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w butelkach do napojów w 2025 r.) i spełnianiu wymagań klientów dotyczących włączenia tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do ich opakowań na drodze do dekarbonizacji.

Więcej informacji na temat wspólnej reprezentacji firm CCIFP na Forum Ekonomicznym w Karpaczu: TUTAJ

Więcej informacji o Aloxe Polska: Aloxe News on Recycled Plastics » Aloxe forms partnership with Ergis Recycling/Aloxe nawiązuje współpracę z Ergis Recycling - Aloxe

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!