Aktualności firm stowarzyszonych

Aktualności Safege

W dobie globalnego ocieplenia klimatu oraz zagrożeń, jakie niesie ono ze sobą, bardzo ważne jest pozyskiwanie energii z nowych źródeł oraz rozważne z niej korzystanie. Zrównoważony rozwój, ale i dbałość o środowisko naturalne są od zawsze wpisane w DNA naszej firmy, SAFEGE S.A.S.

Artykuł o fotowoltaice, który wymienia również naszą firmę na portalu Rynek Infrastruktury: KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności - Październik 2019

SAFEGE w Gnieźnie - otwarcie ul. Pod Trzema Mostami

10.10.2019 Prezydent Miasta Gniezna, p. Tomasz Budasz dokonał uroczystego otwarcia ulicy Pod Trzema Mostami, której budowę od lutego 2018 nadzorowali nasi specjaliści z SAFEGE (więcej informacji TUTAJ).

W otwarciu tej zupełnie nowej dla miasta ulicy wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak, przedstawiciele spółek kolejowych, wykonawcy - firmy STRABAG - oraz p. Robert Wojciechowski, Dyrektor Regionu Zachodniego SAFEGE (zdjęcia z otwarcia).

O uroczystości napisali również:

 

SAFEGE Poznań - Centrum Senioralne ORPEA w miejsce starego szpitala

08.10.2019 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę największego kompleksu senioralnego w Polsce - Centrum Opieki nad Seniorem firmy ORPEA. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością m.in. prezydent Miasta Poznania, p. Jacek Jaśkowiak, a także Prezes firmy ORPEA, p. Beata Leszczyńska, przedstawiciele wykonawcy oraz przedstawiciele instytucji Kierownika Projektu - SAFEGE: p. Robert Wojciechowski, Dyrektor Regionu Zachodniego, p. Magdalena Apolinarska-Marek, Kierownik Projektu i p. Jakub Domrzalski, kierownik projektu. Pierwsi podopieczni odwiedzą mury nowej placówki już w roku 2022.

Więcej informacji o tej nadzorowanej przez naszych ekspertów oraz firmę PORTICO inwestycji TUTAJ - zdjęcia z uroczystości TUTAJ.

O uroczystości napisali również:

 

SAFEGE nadzoruje budowę niemal 4 km drogi wojewódzkiej w Lubelskiem

11.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie na nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe (funkcja inżyniera) przy realizacji projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice w zakresie rozbudowy mostu przez rz. Wieprz w m. Trawniki oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice na odc.od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do mostu na rz. Wieprz”; nasi eksperci z SAFEGE obejmą nadzorem łącznie niemal 4 km rozbudowy drogi. Więcej o projekcie.

 

SAFEGE jednym ze sponsorów turnieju siatkówki w Krośnie

W dniach 18-19.10.2019 w Krośnie odbył się XII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w piłce siatkowej mężczyzn, którego organizację mieliśmy przyjemność wesprzeć.

Ekscytujące mecze rozegrane były w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie przy ul. Bursaki, a wśród klubów biorących udział znaleźli się GKS Katowice, Cerrad Enea Czarni Radom, ASSECO RESOVIA Rzeszów i MKS Będzin.

SAFEGE od lat wspiera sportowe inicjatywy - więc cieszymy się, że mogliśmy i w tej wziąć udział (ZDJĘCIA).
 

SAFEGE kolejny raz dla Polskiej Spółki Gazownictwa

09.10.2019 podpisaliśmy trzeci już kontrakt z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie - tym razem na nadzór nad budową 17 km gazociągu na terenie gminy Małgoszcz i Piekoszów - co przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin zgodnie z rządową strategią programu "Czyste powietrze". Więcej informacji: KLIKNIJ TU.

 

Specjaliści z SAFEGE zaprojektują tor

22.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Obiekty budowlane – odtworzenie drogi technologicznej z torem nr 312 na na odcinku od wagi kolejowej do rozjazdu nr 314 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów”. Nasi specjaliści opracują projekt 150 metrów toru (więcej informacji).

 

SAFEGE dla PGNiG Termika: ciepło dla Warszawy!

29.10.2019 podpisaliśmy kolejny kontrakt z PGNiG TERMIKA S.A. w Warszawie - tym razem na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji „Projekt i budowa gazowej kotłowni szczytowo-rezerwowej KG2 w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie”.

Nasi specjaliści będą nadzorować zaprojektowanie i wybudowanie gazowej kotłowni szczytowo-rezerwowej o mocy cieplnej 260 MWt KG2 w EC Żerań wraz z jej powiązaniami do istniejącej / przebudowanej infrastruktury EC Żerań. Kotłownia składać się będzie z dwóch kotłów wodnych usytuowanych w nowym budynku, a więcej informacji tutaj.

 

SAFEGE zajmie się kanalizacją w Wieliczce

30.10.2019 podpisaliśmy także kolejny już kontrakt z Gminą Wieliczka - na pełnienie nadzoru inwestorskiego i archeologicznego nad realizacją robót budowlanych dla Zadania nr 1 - „Budowa kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie”, a więcej informacji tutaj.

 

Eksperci z SAFEGE dla budowy nowego kolektora wiślanego w Warszawie!

31.10.2019 podpisaliśmy kolejny - wyjątkowy - kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. na pełnienie funkcji inżyniera dla „Budowy kolektora Wiślanego”.

Kolektor Wiślany o długości 9,5 km będzie jednym z dwóch kolektorów tranzytowo-retencyjnych będących elementem projektu rozbudowy pojemności retencyjnej warszawskiej kanalizacji ogólnospławnej. Więcej o tym ważnym dla mieszkańców Warszawy projekcie tutaj.

 

SAFEGE ponownie wyróżniona - Ekolaury Polskiej Izby Ekologii

29.10.2019 Wojciech Wojewoda, Dyrektor Regionu Centralnego i Północnego w SAFEGE oraz Daniel Kryś, jego Zastępca odebrali w katowickim Kinoteatrze Rialto wyjątkowe wyróżnienie od Polskiej Izby Ekologii. Poprzez wyróżnienie to Izba doceniła nasze działania w obszarach ochrony środowiska oraz rozwoju społeczno - gospodarczego na przestrzeni ostatnich 20 lat. To dla nas kolejny powód do dumy! (foto)

 

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia, której powstawanie nadzorowali specjaliści z SAFEGE

Przedstawiamy zdjęcia z otwarcia dla ruchu obwodnicy Inowrocławia, którą w ramach tego projektu nadzorowali nasi eksperci od 2017 roku. Koszt inwestycji to prawie 98 mln zł.

30.10.2019 przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Miasta, wykonawców (firmy Mirbud i Kobylarnia) oraz nadzoru - SAFEGE - dokonali uroczystego otwarcia Obwodnicy Inowrocławia w ciągu dróg krajowych 15 i 25.

Kierowcy mogą więc już korzystać z niemal pięciokilometrowej trasy, która omija miasto od północy i łączy się z istniejącym odcinkiem obwodnicy o dł. 19 km. W ramach inwestycji powstały: węzeł drogowy „Sławęcinek”, 5 obiektów inżynierskich, przebudowano istniejącą sieć drogową oraz zbudowano chodniki, zatoki autobusowe i urządzenia ochrony środowiska.

Cieszymy się, że kolejny odcinek drogi odciąży miasto od ruchu drogowego i poprawią się warunki życia okolicznych mieszkańców.

 

SAFEGE Poznań - otwarcie ul. Folwarcznej

31.10.2019 miało miejsce otwarcie niemal 2 km ul. Folwarcznej w Poznaniu, którą to ulicę zaprojektowali eksperci z Biura Projektowego SAFEGE (w latach 2015 - 2017):

Przedmiotem inwestycji był projekt przebudowy ul. Folwarcznej oraz Stalowej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piwnej w Poznaniu (więcej o projekcie).

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!