COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Aktualności Rödl & Partner (COVID-19)

Elektroniczna archiwizacja dokumentów w dobie COVID-19

Obecnie znacząca większość firm przeniosła swoją działalność do internetu, zatem zdalne zarządzanie nie jest już żadnym novum. Niezbędne do tego jest zapewnienie elektronicznego kontaktu z pracownikami i klientami oraz umożliwienie im elektronicznego dostępu do dokumentów.

Eksperci Rödl & Partner podpowiadają o jakich wymogach należy pamiętać przystępując do digitalizacji dokumentów:

https://www.roedl.pl/pl/warto-wiedziec/warto-wiedziec/koronawirus/elektroniczna-archiwizacja-dokumentow-jako-rozwiazanie-na-czas-epidemiiTarcza antykryzysowa a przedsiębiorstwa zagraniczne

Tarcza antykryzysowa z 31 marca br. nie zawiera  katalogu podmiotów, które mogą skorzystać ze wsparcia. Czy z pomocy mogą skorzystać  przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terytorium Polski w formie oddziału zagranicznego?

Szczegółowe informacje w artykule specjalistów Rödl & Partner:

https://www.roedl.pl/pl/warto-wiedziec/warto-wiedziec/koronawirus/tarcza-antykryzysowa-czy-oddzial-przedsiebiorstwa-zagranicznego-moze-ubiegac-sie-o-dofinansowanieJak raportować schematy podatkowe w czasie pandemii?

31 marca 2020 r. wprowadzono regulacje, dotyczące raportowania schematów podatkowych (formularzy MDR), które zawiesiły terminy ich zgłaszania. To tymczasowe rozwiązanie, które zastosowanie będzie miało do chwili odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, jednak nie później niż do 30 czerwca br. Dotyczy to w szczególności tzw. formularzy MDR-3, w którym informuje się o korzyściach podatkowych za 2019 r.
Więcej informacji można przeczytać w artykule doradców na stronie Rödl & Partner:

https://www.roedl.pl/pl/warto-wiedziec/warto-wiedziec/mdr/mdr-zmiany-terminow-raportowania-w-czasie-epidemii

KONTAKT

ANNA ŚLIWIŃSKA

SPECJALISTA DS. MARKETINGU I KOMUNIKACJI

T   +48 22 696 28 00

M  +48 602 380 276

anna.sliwinska(@)roedl.com

www.roedl.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!