Aktualności firm stowarzyszonych

Air France wprowadza pierwszy zestaw podróżny z materiałów z recyklingu

Warszawa, 24.01.2022 r. W kabinach Biznes i Premium dalekich lotów Air France właśnie pojawiły się nowe wersje zestawów podróżnych na najbliższy sezon. Tym razem, zgodnie z potrzebą obecnych czasów, linia stworzyła pierwszą kolekcję zestawów w kosmetyczkach wykonany w 93% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Linie Air France słyną ze swoich zestawów drobiazgów podróżnych w oryginalnych, designerskich kosmetyczkach. Osobisty zestaw otrzymamy bezpłatnie, podróżując na trasach międzykontynentalnych w klasach Premium Economy, Biznes oraz w Klasie Pierwszej. W skład pakietu zazwyczaj wchodzą podstawowe mini kosmetyki renomowanych marek oraz przydatne w podróży drobiazgi jak grzebień, szczoteczka do zębów, zatyczki do uszu, czy maska na oczy do snu. Zestawy są zróżnicowane w zależności od kabiny, w której podróżujemy – im wyższa klasa – tym zasobniejszy zestaw, niemniej jednak każdy egzemplarz może uchodzić za kolekcjonerski, zwłaszcza, że linia zleca design u projektantów i z roku na rok oferuje swoim pasażerom nowy, oryginalny model, który można zabrać ze sobą do domu.

Zestaw w Klasie Biznes

Na pasażerów kabiny Biznes czekają klasyczne, eleganckie kosmetyczki opatrzone historycznym emblematem Air France – uskrzydlonym konikiem morskim. Kosmetyczki występują w dwóch kolorach, granatowym i szarym i wykonano je z tkaniny, która w 93 procentach pochodzi z recyklingu. Zawartość zestawu została również starannie przygotowana z poszanowaniem środowiska. Zestaw zawiera szczoteczkę do zębów i długopis wykonane z biodegradowalnej skrobi kukurydzianej, a zatyczki do uszu zostały zapakowane nie jak poprzednio, w folię, ale w prosty papier pakowy, aby zminimalizować użycie plastiku. Ponadto, klienci otrzymują w ramach zestawu dużą, miękką maskę na oczy do spania, skarpetki, pastę do zębów i mini kosmetyki  firmy Clarins.

Zestaw w Klasie Premium Economy

Pasażerowie kabiny Premium Economy otrzymują swoje zestawy w bardziej sportowej wersji kosmetyczki w dwóch opcjach kolorystycznych - granatowej, z niebieskim lub czerwonym akcentem, która również została wykonana z materiału z recyklingu. Zestaw zawiera szczoteczkę do zębów ze skrobi kukurydzianej, zapakowane w papier zatyczki do uszu,  a także maskę na oczy do spania i parę skarpetek.

Rezygnacja z plastiku

Aby dodatkowo wyeliminować użycie plastiku, zestawy podróżne w obu kabinach są oferowane bez foliowego opakowania, lecz jedynie zabezpieczone specjalną plombą. Ponadto zestawy słuchawkowe podlegają teraz wzmocnionej procedurze czyszczenia i dezynfekcji, dzięki czemu zrezygnowano z pakowania ich w jednorazowe torebki foliowe.

Air France dokłada wszelkich starań, aby tam gdzie to możliwe, ograniczać plastik jednorazowego użytku na pokładach swoich lotów.  W 2019 roku linia podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu jednorazowych plastikowych naczyń i sztućców podczas wszystkich swoich lotów i zastąpieniu ich biodegradowalnymi zamiennikami z biomasy.

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!