Air France poleci do Quebec City

To czwarte miasto w Kandzie, po Montrealu, Toronto i Vancouver, w ofercie francuskiej linii. Loty do Quebec będą odbywały się 3 razy w tygodniu przez paryskie lotnisko Charlesa de Gaullea od 17 maja 2022.

Warszawa, 21.01.2021 r. – Od 17 maja b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Quebec City (Jean Lesage International Airport - YQB). Quebec jest czwartą destynacją w Kanadzie, po Montrealu, Toronto i Vancouver, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330-200 , który zabiera na pokład 224 pasażerów. W nadchodzącym sezonie letnim oferta Air France do Kanady będzie o 25 procent większa niż przed pandemią, a dzięki nowej trasie, linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc na lotach między Europą a Kanadą. Jednocześnie Air France przedłużył elastyczne zasady podróżowania - wszystkie bilety zakupione do 28 lutego 2022 r. na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku można bezpłatnie zmieniać i zwracać.

Nowe połączenie będzie odbywało się według następującego rozkładu: wylot z Paryża (rejs AF0352) o godzinie 13:10 i przylot do Quebec City o godzinie 14:40. Lot powrotny (AF0353) z Quebec City zaplanowany jest na godzinę 17:00, z lądowaniem w Paryżu o 05:45 rano kolejnego dnia.* Loty będą odbywały się 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty samolotem Airbus A330-200 z 224 miejscami na pokładzie w trzech kabinach: Biznes, Premium Economy i Ekonomicznej.

To nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryża stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty dla pasażerów Air France, którzy nadal mogą podróżować codziennie specjalnym autobusem między Montrealem (lotnisko Pierre Elliott Trudeau ) a Quebec City. Usługa jest oferowana bezpłatnie, w ramach biletu Air France.

Poza nową trasą do Quebec, Air France oferuje loty do Montrealu (do 4 lotów dziennie), Toronto (do 2 lotów dziennie) i Vancouver (1 lot dziennie).

Rozkład lotów podlega zmianom w zależności od aktualnie panujących ograniczeń podróżnych. Air France stale monitoruje światową sytuację w związku z pandemią Covid-19. Środki ochrony zdrowia, jak też rozkład lotów i procedury są regularnie dostosowywane do sytuacji zdrowotnej i wymogów podyktowanych przez władze krajów, do których linia oferuje loty. Pasażerów zachęca się, aby przed każdą podróżą sprawdzali aktualne formalności związane z wyjazdem i tranzytem. Pomocna w tym zakresie jest specjalnie przygotowana strona airfrance.traveldoc.aero.**

Quebec – miasto forteca

Rozciągające się nad rzeką Świętego Wawrzyńca miasto Quebec jest stolicą kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie. Metropolia jest uważana za jedno z najpiękniej położonych miast Kanady, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedynym ufortyfikowanym miastem w całej Ameryce Północnej. Quebec, który dawniej był bramą do Nowej Francji, współcześnie jest prężnym miastem, w którym przez cały rok odbywają się festiwale i ważne wydarzenia kulturalne. Poza miastem, w prowincji Quebec, na turystów czekają wyjątkowe parki przyrodnicze, które stanowią idealną okazję do odkrywania dzikich kanadyjskich plenerów.

Podróż na pokładzie Airbusa A330-200

Pasażerowie będą podróżować do Quebec na pokładzie Airbusa A330-200. Samolot jest wyposażony w pokładowe WI-FI, a jego kabiny zostały niedawno całkowicie zmodernizowane, aby zapewnić wszystkim klientom najwyższy poziom komfortu:

  • Fotel w Klasie Biznes to całkowicie płaskie łóżko o długości 2 metrów.
  • Klasa Premium Economy oferuje fotel w sztywnej obudowie. Oparcie fotela odchyla się do 130 stopni a siedzisko jest jednym z najszerszych na rynku.
  • Kabina ekonomiczna jest wyposażona w fotele z ergonomicznej pianki, które można rozłożyć do 118 stopni.

Wszystkie fotele są wyposażone w najnowszej generacji system rozrywki pokładowej, który zawiera ponad 1000 godzin filmów, seriali i innych programów, dostępnych na dużych ekranach dotykowych HD. Pasażerowie mają też do dyspozycji swoje indywidualne gniazdka USB, do ładowania własnych urządzeń elektronicznych.

Elastyczne planowanie - bilety z gwarancją zwrotu

Zgodnie z aktualną polityką handlową przewoźnika, wszystkie bilety Air France zakupione do 28 lutego 2022 r. na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku są w pełni elastyczne. Klienci mogą dokonać bezpłatnej zmiany biletu*** na inne daty i/lub inny kierunek. Drugą opcją jest rezygnacja z podróży i zwrot środków na kupon podróżny****, który podlega wymianie na inną dowolną podróż w przyszłości. W razie niewykorzystania – kupon podlega zwrotowi. W sytuacji jeśli lot zostanie odwołany przez linię, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrotu środków za bilet.

Bezpieczeństwo w podróży

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia na każdym etapie podróży. Na pokładzie i w czasie całej podróży pasażerów Air France obowiązują maski. W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Przewoźnik stosuje wzmocnione procedury sprzątania samolotów. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety, które są dezynfekowane przez każdym lotem.

*Godziny według czasu lokalnego.

**Aby sprawdzić wymogi wjazdowe obowiązujące podczas całej podróży, przy lotach tranzytowych przez Paryż, na stronie airfrance.traveldoc.aero należy wpisać kolejno wszystkie odcinki podróży.

***Zmiany daty i / lub miejsca docelowego można dokonać niezależnie od warunków taryfy, najpóźniej do dnia pierwszego lotu w rezerwacji. Jeśli cena nowego biletu będzie wyższa, klient zostanie obciążony różnicą w cenie.

***Zwrot należy wnioskować najpóźniej do dnia pierwszego lotu w rezerwacji. Jeśli warunki taryfy biletu nie pozwalają na zwrot pieniężny, to pasażer otrzymuje zwrot środków na kupon podróżny, ważny przez 1 rok. Kupon podlega zwrotowi w dowolnym momencie.

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!