Aktualności firm stowarzyszonych

Air France najlepszą linią lotniczą w Europie

Warszawa, 5.10.2021 r. – Francuskie Linie Lotnicze Air France triumfują w tegorocznej edycji rankingu Skytrax World Airline Awards. Przewoźnik znalazł się wśród 10 najlepszych linii lotniczych na świecie, zajmując po raz pierwszy dziesiąte miejsce w rankingu. W tym roku Air France jest jedyną europejską linią w zwycięskiej dziesiątce na świecie. Ponadto pasażerowie przyznali Air France pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza linia lotnicza w Europie, Europie Zachodniej i Francji”. Skytrax docenił również zaangażowanie przewoźnika w ochronę zdrowia podróżnych podczas pandemii, przyznając Air France nagrodę COVID Airline Excellence Award. W plebiscycie wzięło udział 350 linii, które były oceniane przez 21 mln pasażerów z ponad 100 krajów. Ranking najlepszych linii przeprowadzany jest od 2001 roku.

Międzynarodowa agencja ratingowa Skytrax co roku przeprowadza badanie rynku lotniczego w oparciu o opinie pasażerów i przyznaje nagrody najlepszym liniom lotniczym. Air France triumfuje w tegorocznej edycji rankingu Skytrax World Airline Awards trafiając do dziesiątki najlepszych linii lotniczych na świecie. Francuski przewoźnik po raz pierwszy zdobył dziesiąte miejsce w rankingu, pokonując 13 pozycji w porównaniu z wynikiem, jaki zajmował w tym samym plebiscycie w 2019 roku. Air France jest jedyną europejską linią wśród najlepszych dziesięciu na świecie. Ponadto pasażerowie przyznali Air France pierwsze miejsce w kategorii najlepsza linia lotnicza w Europie, Europie Zachodniej i Francji.

Skytrax docenił również zaangażowanie przewoźnika w ochronę zdrowia podróżnych podczas pandemii, przyznając Air France nagrodę COVID Airline Excellence Award. To już trzeci raz, kiedy Air France otrzymał wyróżnienie od Skytrax za działania i środki sanitarne wdrażane  od początku kryzysu związanego z COVID-19.  W tym roku szczególnie doceniono program Air France Protect, za co linia otrzymała najwyższą notę pięciu gwiazdek w kategorii „Bezpieczeństwo względem COVID”.

Wszystkie przyznane wyróżnienia są potwierdzeniem i uznaniem wysiłków i zaangażowania Air France w poprawę jakości obsługi klienta w wyjątkowym kontekście – w trudnych czasach pandemii.

W plebiscycie wzięło udział 350 linii, które były oceniane przez 21 milionów pasażerów z ponad 100 krajów. Skytrax tworzy ranking najlepszych linii od 2001 roku.

„Zdobyte nagrody to zaszczyt i wielka duma dla całego Air France. Świadczą one o zaufaniu naszych klientów, którzy dostrzegają i doceniają niezmienne zaangażowanie pracowników naszej firmy od początku kryzysu spowodowanego przez COVID-19. W trosce o zadowolenie swoich pasażerów i pozytywne doświadczenia z każdej podróży, Air France inwestuje w produkt. Modernizujemy naszą flotę oferując loty najnowszymi samolotami Airbus A350 i Airbus A220. Niedawno oddaliśmy do dyspozycji naszych klientów nowy salon na lotnisku de Gaulle’a w Paryżu. Kontynuujemy również wysiłki na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowia, przy jednoczesnym wdrażaniu ułatwień w podróżowaniu w czasach pandemii, czego przykładem jest usługa Ready To Fly.” – powiedziała Anne Rigail, Dyrektor Generalny Air France.

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!