Aktualności firm stowarzyszonych

Adventum International kupuje od EFL Service Centrum Orląt we Wrocławiu

Adventum International, zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, nabył kolejną nieruchomość w Polsce. Biurowiec o powierzchni ponad 17 tys. mkw. przy placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu kupił od EFL Service będącego częścią grupy finansowej Europejskiego Funduszu Leasingowego.  Dzięki tej transakcji polskie portfolio biur Adventum QUARTUM wzrosło do 63 tys. m kw.

–  Cieszymy się, że przeprowadziliśmy transakcję z wysoce profesjonalnym partnerem biznesowym Grupy Credit Agricole.  Naszą strategią jest przeprowadzenie pełnego programu modernizacji tej nieruchomości.  Wynajem powierzchni w obiekcie jest już prowadzony przez CBRE, a Centrum Orląt ponownie otworzy swoje drzwi w pierwszym kwartale 2021 roku – powiedział Andras Marton, dyrektor Adventum International.

–  Biurowiec przy pl. Orląt Lwowskich był siedzibą EFL przez blisko 18 lat. W tym czasie nasza firma intensywnie się rozwijała, mocno zwiększaliśmy zatrudnienie, a na rynku biurowym pojawiły się rozwiązania i wymogi technologiczne, których już nie byliśmy w stanie w tym obiekcie wprowadzić. Dlatego jako Grupa Credit Agricole Polska podjęliśmy decyzęe o zmianie siedziby i przeniesieniu wszystkich naszych spółek do nowego, ekologicznego biurowca Business Garden przy ul. Legnickiej. Jednym z filarów strategii Grupy Credit Agricole Polska na lata 2020-22 jest ekologiczne zaangażowanie. Decyzja o przeniesieniu do nowego biura oznaczała częściową realizację programu działań na rzecz ochrony środowiska. Naturalną konsekwencją zmiany siedziby była decyzja o sprzedaży biurowca przy pl. Orląt Lwowskich, która to transakcja została właśnie sfinalizowana – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.

Warto podkreślić, że nowe biuro EFL przy ul. Legnickiej zostało zaprojektowane według filozofii Human-Centric. Przestrzeń została zaaranżowana z myślą o spełnieniu zróżnicowanych potrzeb pracowników. W nowej przestrzeni mamy pomieszczenia do pracy w skupieniu, sale do pracy projektowej i zespołowej oraz miejsc do spotkań ad hoc. Są także osobne przestrzenie do regeneracji w ciągu dnia (chill out rooms i game rooms) oraz pokoje dla rodzica z dzieckiem. – Jesteśmy przekonani, że praca w nowej przestrzeni będzie sprzyjała integracji pracowników, pozytywnie wpływała na jakość współpracy i budowała wartość naszej organizacji. Obecnie jak większość firm z uwagi na bezpieczeństwo naszych pracowników podjęliśmy decyzję o oddelegowaniu ich do pracy zdalnej. Wierzymy jednak, że wkrótce wrócimy do naszego biura i wspólnej pracy w nowych warunkach – dodaje Wojciech Przybył.

W transakcji doradcami Sprzedawcy były firmy Deloitte Legal i Knight Frank. Kupującemu doradzali Act Legal BSWW, Avison Young i Deloitte Tax.

***

Adventum Group, butikowy zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, została założona w 2006 roku i jest w całości własnością zarządzających. Działa na podstawie dyrektywy w sprawie zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi ze spółkami zarządzającymi funduszami mającymi siedzibę w Valletcie i Budapeszcie. Łączna wartość aktywów przekracza 400 mln EUR. Personel. Do tej pory Grupa zrealizowała inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej o łącznej wartości 1,5 mld EUR.

„Centrum Orląt” to biurowiec klasy A, usytuowany w ścisłym centrum Wrocławia, nieopodal Rynku przy skrzyżowaniu ulic Podwale, Piłsudskiego i Braniborskiej. Od ponad 10 lat dominuje nad okolicą Placu Orląt Lwowskich. Jego charakterystyczna bryła podkreślona ciemnoniebieskim oświetleniem elewacji na stałe wrosła w pejzaż tej czeęci Wrocławia. Nieruchomość z 12 kondygnacjami jest wyposażona w 5 szybkich wind, w tym 2 panoramiczne z widokiem na stare miasto. Posiada centralny HVAC, BMS, dwa niezależne źródła zasilania i jest w pełni dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 332 tysiące klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!