Aktualności firm stowarzyszonych

Accor sprzedaje swój udział w kapitale Orbisu do AccorInvest za 4,55 mld zł.

Accor ogłosił dziś, że podpisał wiążącą umowę z AccorInvest dotyczącą sprzedaży wszystkich 85,6% akcji Orbisu, po cenie 115 zł za akcję, co odpowiada łącznej wartości transakcji 4,55 mld zł. Sprzedaż zostanie przeprowadzona w drodze publicznego wezwania na wszystkie akcje Orbisu, o czym AccorInvest planuje zawiadomić Komisję Nadzoru Finansowego 17 grudnia br. Accor planuje zamknięcie transakcji sprzedaży akcji Orbisu do końca pierwszego kwartału 2020 r.

W związku z tą informacją i planowanym ogłoszeniem wezwania na sprzedaż wszystkich akcji spółki, zarząd Orbisu podjął decyzję o wstrzymaniu analiz dotyczących możliwości skupu własnych akcji w celu ich umorzenia (raport bieżący z 13 listopada 2019 r.), do czasu poznania wyników ww. wezwania.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie. AccorInvest i Accor współpracują, aby zapewnić najwyższą jakość usług, dużą satysfakcję i najlepsze doświadczenia gościom hotelowym. AccorInvest rozpoczął swoją działalność jako inwestor, właściciel i operator hoteli w następstwie strategicznej transformacji Accoru, zainicjowanej w 2013 roku.

***

O GRUPIE ORBIS

Orbis SA to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Należą do niej 73 hotele, w tym 63 własne i 10 w dzierżawie (łącznie ponad 14 000 pokoi), w 6 krajach regionu: w Czechach, na Litwie, w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Hotele działają pod markami należącymi do Accor tj.: Sofitel, MGallery by Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, wkrótce także adagio i Tribe. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Orbis SA jest liderem rynku nieruchomości hotelowych w Europie Wschodniej, inwestuje w budowę i modernizację hoteli, a także prowadzi aktywną działalność w zakresie asset management.

Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor SA.

Kontakt:

Emilia Maraszek
Koordynator ds. Komunikacji
Biuro Prasowe

T. +48 502 198 363
emilia.maraszek@accor.com

Relacje Inwestorskie:

Dorota Nowotny
Kierownik ds. Relacji Inwestorskich i Analiz Rynku
T. +22 829 39 24
dorota.nowotny@accor.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!