Aktualności firm stowarzyszonych

7 lat stałego oprocentowania od Credit Agricole. Gwarancja na trudne czasy

Credit Agricole zachęca wszystkich klientów, którzy planują budowę domu lub zakup mieszkania, do rozważenia opcji zaciągnięcia kredytu hipotecznego z okresowo stałym oprocentowaniem. Każdy, kto zdecyduje się na taką ofertę będzie spłacał miesięczne raty w niezmienionej wysokości przez co najmniej siedem lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty i przewidywalny sposób można zarządzać rodzinnym budżetem.

Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, każdy bank w Polsce powinien posiadać w swojej ofercie kredyt z minimum pięcioletnim okresem stałej stopy procentowej. Credit Agricole, jako jeden z nielicznych kredytodawców, oferuje aż siedmioletni okres stałego oprocentowania. Przez ten czas wysokość miesięcznej raty nie zmieni się, niezależnie od sytuacji rynkowej. Po siedmiu latach klient może wybrać, czy nadal chce spłacać kredyt ze stałą stopą procentową, czy wybrać oprocentowanie zmienne.

- Pomimo rosnącej inflacji i wzrastających wraz z nią podstawowych stóp procentowych NBP, nasi klienci mogą mieć pewność, że wysokość miesięcznej raty przez siedem lat od dnia zaciągnięcia kredytu nie ulegnie zmianie. Taki model pozwala łatwiej zarządzać domowym budżetem – wyjaśnia Mariola Willmann, manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w banku Credit Agricole.

Warunki na jakich udzielany jest kredyt są niezmienne, niezależnie od rodzaju wybranego oprocentowania. W wybranych ofertach Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Wolna od opłaty jest wcześniejsza spłata kredytu lub zmiana rodzaju oprocentowania ze zmiennego na okresowo stałe. Wymagany minimalny wkład własny wynosi 10 proc., a okres kredytowania to nawet 35 lat. W ofercie Credit Agricole RRSO kredytu z okresowo stałą stopą procentową wynosi 6,26 proc., a kredytu ze zmienną stopą procentową 5,60 proc. (dla przykładu reprezentatywnego z dnia 1.02.2022).

- Warto zwrócić uwagę, że w Credit Agricole Klient ma możliwość wypłaty kredytu nawet przez 36 miesięcy, a w tym czasie spłata kapitału jest odroczona, aż do wykorzystania ostatniej transzy. Maksymalna dostępna kwota kredytu oraz ocena zdolności kredytowej nie jest uzależniona od wyboru rodzaju oprocentowania – dodała Mariola Willmann.

Kredyt z okresowo stałą stopą procentową jest dostępny także w kredycie Zielony DOM, na zakup lub budowę domu energooszczędnego. Jest to oferta z marżą obniżoną do 1,95 proc. i prowizją 0 proc., co przekłada się na niższą miesięczną ratę. Przykładowo: dla kredytu w wysokości 500 tys. zł zaciągniętego na 30 lat rata może być niższa o około 90 zł miesięcznie, niż w przypadku standardowego kredytu. RRSO dla takiej oferty to 5,55 proc..

Więcej informacji na temat kredytów o stałej stopie oprocentowania można przeczytać na blogu CASfera:

https://www.casfera.pl/kredyt-hipoteczny-ze-stala-czy-zmienna-stopa-procentowa/

 

Dodatkowych informacji udziela

 

Przemysław Przybylski

Rzecznik Prasowy Credit Agricole

tel. 519 019 041

e-mail: prprzybylski(@)credit-agricole.pl

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!