Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

5 milionów euro na wsparcie działań humanitarnych Lekarzy bez Granic w Sudanie

Od 15 kwietnia br. w Sudanie trwają walki między wojskami rządowymi Sudanu a paramilitarnymi Siłami Szybkiego Wsparcia (RSF). Szpitale są przytłoczone i rabowane, wiele placówek musiało wstrzymać działania. Przemoc, ograniczony dostęp do podstawowych produktów, wody i opieki medycznej zmusza ludzi do ucieczki i szukania schronienia z dala od swoich domów. Potrzeby medyczne i humanitarne w kraju są ogromne. 

Od początku konfliktu zespoły Lekarzy bez Granic zapewniają ludziom dotkniętym kryzysem wsparcie medyczne i humanitarne. Obecnie organizacja prowadzi działania w 11 prowincjach w Sudanie – tam, gdzie względy bezpieczeństwa na to pozwalają, w tym w Chartumie i Darfurze. Projekty obejmują m.in. prowadzenie i wspieranie szpitali i klinik, prowadzenie klinik mobilnych i dostarczanie artykułów pierwszej potrzeby.

Zespół chirurgiczny w szpitalu w Chartumie pracuje bez ustanku. Na początku czerwca przyjął 150 rannych w 72 godziny.

Zobacz video o pomocy Lekarzy bez Granic w Sudanie   >>>

Niesienie pomocy przez Lekarzy bez Granic możliwe jest także dzięki wsparciu darczyńców biznesowych. 5 milionów euro przekazane przez IKEA Foundation w czerwcu br. pozwoli zapewnić pilną opiekę medyczną i zaopatrzenie osobom dotkniętym walkami w Sudanie.

– Ten wkład jest świadectwem determinacji i profesjonalizmu naszych zespołów w terenie, które pomimo wielu wyzwań i przeszkód pozostają zaangażowane w szerzenie opieki zdrowotnej ratującej życie – powiedział Stephen Cornish, dyrektor Lekarzy bez Granic w Genewie.

Zapraszamy do współpracy firmy, które chcą włączyć się w niesienie medycznej pomocy humanitarnej z Lekarzami bez Granic

>>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!