Izba

400 speakerów i 1 800 uczestników, a wśród nich reprezentacja CCIFP. Zobacz co działo się w Poznaniu na IMPACT'21

CCIFP już po raz kolejny była partnerem jednej z najważniejszych konferencji w Polsce - IMPACT'21. Rozmawialiśmy o zrównoważonym rozwoju i roli wodoru

Na 5 scenach Międzynarodowych Targów Poznańskich głos zabrało ponad 400 speakerów, którzy rozmawiali w ramach 16 ścieżek tematycznych, takich jak #digitalfuture#greeneconomy#energy#mobility czy #womenempowerment. Wśród gości nie zabrakło wyjątkowych gości: Hillary Rodham Clinton, premiera Mateusza Morawieckiego, Adama Niedzielskiego, Ministra Zdrowia, czy Olgi Malinkiewicz z Saul Technology.

Nasza obecność na IMPACT w Poznaniu to przede wszystkim rozmowy o zielonej transformacji, która była również osią debat na różnych scenach i w rozmowach kuluarowych.
 
O tym, czy zrównoważony rozwój w biznesie jest koniecznością, obowiązkiem czy szansą, na scenie 2 Monika Constant rozmawiała z reprezentantami firm francuskich.

Mocno wybrzmiały słowa Andrzeja Szumowskiego z Wyborowa Pernod Ricard, który podkreślał że jeśli nie będziemy inwestowali w zrównoważony rozwój, to nie mamy co myśleć o rozwoju w żadnym innym obszarze.

Barbara Kowalska podkreślała, że działania firm powinny mieć długofalowe efekty prośrodowiskowe i prospołeczne – w tym celu Carrefour Polska wprowadza produkty, które można sprawdzić jeśli chodzi o uprawę, pochodzenie i dostawy do sklepów.

Warto zwrócić uwagę na to, co już dziś dzieje się w Polsce. Dalida Gepfert z Veolia Energia Poznań zapowiedziała kolejne inwestycje, które pozwolą ograniczyć spalanie węgla i emisję CO2.

W tym kontekście, nie mogło zabraknąć na Impact21 rozmowy o carboneutrality. O roli #wodór w osiągnięciu neutralności węglowej do #2050, mówił Piotr Pustoszkin z Alstom. Dysponujemy już rozwiązaniami wodorowymi, które mogą być wykorzystywane w transporcie, jak np. pociąg. Co ważne dla polskiego przemysłu - produkcja pociągu na wodór odbywa się również w naszym kraju. 

CCIFP miała również swoją przestrzeń networkingową, na której mogliśmy pokazywać doświadczenia naszych firm zebrane w najnowszym raporcie cyfrowym www.wyzwaniadlapolski.pl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia i krótkiego podsumowania filmowego.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!