Aktualności firm stowarzyszonych

200 Renault Clio wjeżdża z Traficarem do Trójmiasta

<p style="text-align: justify;" lang="pt-BR">Po udanym starcie w Krakowie i Warszawie Traficar, nowoczesny system carsharingu, od października dostępny jest we Wrocławiu i w Poznaniu, a od dziś również na terenie Trójmiasta. Flota Traficara w Trójmieście będzie się składała z 200 samochodów Renault Clio. </p>

>

Cieszy nas, że tempo Traficara nie zwalnia i jesteśmy partnerem tej niezwykle nowoczesnej usługi w Polsce. Z sygnałów, które otrzymujemy, wynika że nasze samochody doskonale się sprawdzaj?. Tym razem wkraczamy wspólnie do kolejnych miast. Uruchomiona w Trójmieście usługa będzie umożliwiała podróżowanie również pomiędzy poszczególnymi miastami – powiedział Tomasz Mróz, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Terytorium EAST.  

Usługa Traficar w Trójmieście obejmie następuj?ce obszary: Gdańsk: Osowa, Matarnia, Żabianka, Przymorze, Brzeźno, Zaspa, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Piecki-Migowo, Siedlce, Śródmieście, Jasień, Ujeścisko, Kowale oraz Orunia Górna. Strefa w Gdyni to: Obłuże, Chylonia, Gdynia Główna, Redłowo, Orłowo, Mały Kack, Karwiny i D?browa. Traficara nie zabraknie również w Sopocie. Podobnie, jak ma to miejsce w innych miastach, usługa będzie rozszerzana na podstawie zapotrzebowania zgłaszanego przez użytkowników.  

Za pomoc? specjalnej aplikacji każda osoba, która dokona rejestracji w systemie, może wypożyczyć auto. Ceny za korzystanie z systemu s?  takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie usługa już działa. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Podobnie jak w Krakowie Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, Traficar działa w oparciu o  otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w  dowolnym miejscu w ramach strefy.  

W przypadku Trójmiasta pojawia się również możliwość przemieszczania się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dodatkow? przestrzeń parkingow? stanowi? stacje paliwowe partnera usługi – PKN ORLEN. W Trójmieście jest to 10 stacji, z czego 3 w Gdyni oraz 7 w Gdańsku.  

Flota Traficara liczy aktualnie 1000 samochodów (w tym 900 Renault Clio). Traficar zakupił od Renault Polska 1000 aut, które do końca 2017 roku maj? stopniowo zasilać jego flotę. Projekt może zostać rozszerzony w kolejnych dwóch latach. Samochody s? sukcesywnie wprowadzane w kolejnych miastach wraz z uruchamianiem usługi oferowanej przez Traficar.  

Strategicznymi partnerami rozwoju Traficara w Polsce s? Renault Polska i PKN ORLEN.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!