18. urodziny BIRETA Professional Translations

Pod koniec ubiegłego tygodnia, 19 września biuro tłumaczeń BIRETA Professional Translations obchodziło swoje osiemnaste urodziny! Od 2002 roku Bireta z małej dwuosobowej spółki stała się dużą firmą, z 9 milionami złotych obrotu, zatrudniającą ponad 60 osób.

Historia Birety zaczęła się w 2002 roku, kiedy dwie koleżanki Areta Kempińska i Joanna Woźniakowska zdecydowały się założyć firmę specjalizującą się w tłumaczeniach technicznych dla firm i przedsiębiorstw. Tak w Warszawie powstało biuro tłumaczeń BIRETA.

Pierwsza siedziba firmy znajdowała się na warszawskiej Augustówce, obok elektrociepłowni Siekierki. Miejsce nie było przypadkowe, ponieważ pierwsze tłumaczenia wykonywane przez Biretę dotyczyły właśnie tematyki energetycznej. Z czasem biuro zaczęła realizować kolejne duże projekty także z innych branż, takich jak IT, telekomunikacja, ubezpieczenia, finanse, gazownictwo, budownictwo, infrastruktura i wiele innych.

Obecnie warszawskie biuro tłumaczeń BIRETA należy do czołówki firm zajmujących się tłumaczeniami w Polsce. Od kilku lat znajduje się w pierwszej piątce dostawców usług tłumaczeniowych w rankingu Book of Lists, publikowanym co roku przez Warsaw Business Journal. Każdego roku wykonuje tłumaczenia ponad 150 000 stron tekstu.

 

Więcej informacji na stronie www.bireta.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!