Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

153 183 zł dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dzięki wspólnie pokonanym kilometrom

Dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników Michelin, mieszkańców Olsztyna i okolic oraz najmłodszych sportowców w charytatywne wydarzenie "Kilometry Pomocy Michelin 2023" Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzyma 153 183 zł które przeznaczy na zakup mobilnego ultrasonografu. 

 

W sobotę 9 września nad olsztyńskim jeziorem Ukiel odbyła się impreza sportowo-charytatywna „Kilometry Pomocy Michelin”. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w czterech aktywnościach sportowych: rajdzie rowerowym dorosłych, biegu dla dorosłych i młodzieży oraz biegu dla dzieci, a także marszu nordic walking. Na starcie wszystkich konkurencji stanęło w sumie blisko 1000 osób, które pokonały łącznie 6852 kilometrów. 

 

Każdy pokonany przez uczestników kilometr został przeliczony na złotówki, a łączną kwotę firma Michelin Polska przekaże Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Dzięki zaangażowaniu pracowników Michelin, mieszkańców Olsztyna i okolic, którzy licznie włączyli się w sportową inicjatywę, wspólnie udało się zebrać 153 183 zł. 

 

Lekarze Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt już wkrótce będą mogli korzystać z ultrasonografu mobilnego niezbędnego do diagnostyki i ratowania życia najmniejszych pacjentów. 

 

Współpraca Michelin Polska ze Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie trwa od ponad 25 lat, a „Kilometry Pomocy Michelin” wpisały się już na stałe w kalendarz miejskich inicjatyw. Do tej pory pracownicy firmy wraz z mieszkańcami Olsztyna „wybiegali, wyjeździli i wychodzili” nowoczesny sprzęt medyczny o wartości kilkuset tysięcy złotych.   

 

*** 

 

Grupa Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Firma produkuje, sprzedaje i promuje produkty, usługi oraz serwisy w dziedzinie mobilności. Michelin posiada w swojej ofercie opony do samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego i budowlanego, samolotów, motocykli i rowerów, a także przewodniki, mapy i usługi digitalowe.   

Siedzibą Grupy Michelin jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 124 760 tys. osób i jest obecna w 177 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych, które w 2021 r. łącznie wyprodukowały około 173 mln opon. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie. 

https://www.michelin.pl/  

 


 

Dodatkowych informacji udziela: 

Piotr Staszałek, rzecznik prasowy Michelin Polska 

tel.: 605 540 301 

e-mail: piotr.staszalek(@)michelin.com 

  

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!