Aktualności firm stowarzyszonych

10 prawników dołącza do Taylor Wessing w Polsce

Znaczące wzmocnienie praktyk bankowości i finansów oraz nieruchomości

10 prawników, wszyscy z Deloitte Legal, dołączy do warszawskiego zespołu międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing. Dołączenie nastąpi etapami i zakończy się z początkiem lutego 2022 roku. Pierwszych czterech prawników wraz z partnerem Łukaszem Szymańskim dołączyło 1 grudnia, kolejna grupa w tym partner Zbigniew Korba, który stanie na czele warszawskiej praktyki bankowości i finansów, dołączy w nadchodzących dwóch miesiącach.

Większość dołączających prawników jest ekspertami w zakresie bankowości i finansów, a niektórzy specjalizują się również w prawie nieruchomości. Taylor Wessing w Polsce wzmocni więc istotnie swoją ekspertyzę w tych dwóch obszarach, stanowiących strategiczne obszary zainteresowania kancelarii, z uwagi na ich znaczący potencjał na polskim rynku.

Cieszę się, że mogę powitać Zbigniewa i wszystkich nowych prawników w Taylor Wessing. Wzmocnienie zespołu stanowi odpowiedź na potrzeby naszych klientów i jednocześnie jest wyrazem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Taylor Wessing w Polsce,” powiedziała Ewelina Stobiecka, partner zarządzająca Taylor Wessing w Polsce.

Taylor Wessing znana jest jako kancelaria obsługująca najbardziej innowacyjne podmioty na rynku. Cieszę się, że w tak szybko zmieniającym się świecie, dołączam do firmy posiadającej ambitne plany rozwoju na rynku polskim, które jestem gotów aktywnie wspierać,” dodał Zbigniew Korba.

Zarówno Zbigniew Korba, jak i Łukasz Szymański są znanymi ekspertami w zakresie bankowości i finansów. Przez ponad 20 lat Zbigniew specjalizował się w doradztwie na rzecz klientów głównie z branży finansowej i nieruchomości. Reprezentował instytucje finansowe, międzynarodowe korporacje, a także wielu krajowych i zagranicznych inwestorów zarówno w transakcjach finansowych, jak i w obszarze doradztwa regulacyjnego. Przed dołączeniem do Taylor Wessing Zbigniew był partnerem i szefem praktyki bankowości i finansów w Deloitte Legal. Pracował również w PwC Legal oraz Salans (obecnie Dentons).

Łukasz Szymański specjalizuje się w doradztwie prawnym dla sektora usług finansowych, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych (głównie w zakresie prawa bankowego i ubezpieczeniowego), a także reorganizacjach. Prowadził też wiele finansowań strukturyzowanych. Przed dołączeniem do Taylor Wessing pracował w kancelarii Deloitte Legal, Wardyński i Wspólnicy, K&L Gates oraz w Komisji Nadzoru Finansowego. Jako partner w zespole bankowości i finansów Łukasz będzie koncentrował się na zagadnieniach regulacyjnych dotyczących usług finansowych oraz będzie kierował praktyką ubezpieczeniową Taylor Wessing w Polsce.

Do zespołu Taylor Wessing w grudniu dołączyli również: Counsel Marta Gocał, specjalizująca się w kwestiach regulacyjnych, nowych technologiach, a także w sprawach korporacyjnych i transakcyjnych, a jako Senior Associates: Magdalena Jaczewska oraz Mateusz Ochocki.

Nazwiska pozostałych prawników dołączających do kancelarii Taylor Wessing zostaną podane niebawem.

W wyniku najnowszego wzmocnienia zespół Taylor Wessing w Polsce będzie liczył prawie 50 osób, w tym ponad 30 prawników.

***

O Taylor Wessing

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu możemy tworzyć niezwykłe rezultaty.

1100+ prawników  300+ partnerów  29 biur 17 jurysdykcji

Kontakt:

Joanna Janicka

Telefon z wypełnieniem pełnymBD & Marketing Manager

+ 48 22 58 497 40

Koperta z wypełnieniem pełnymj.janicka@taylorwessing.com

www.taylorwessing.com                                                  

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!