Alicja Szumiec-JurasińskaMenedżer, Zespół Pomocy Publicznej PwC Polska

Alicja Szumiec-Jurasińska jest Menedżerem w Zespole Pomocy Publicznej PwC Polska. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo oraz Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego.

Posiada 9-letnie doświadczenie w obszarze pomocy publicznej. Na co dzień wspiera klientów w pozyskiwaniu źródeł wsparcia z Funduszy UE, środków krajowych oraz środków międzynarodowych. Jest także doświadczonym ekspertem w zakresie uzyskiwania zwolnienia podatkowego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz wdrażaniu ulg podatkowych (ulga B+R, ula na innowacyjnych pracowników, ulga na robotyzację, ulga na prototyp). 

Jako doradca w obszarze pomocy publicznej brała udział w licznych projektach inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych i środowiskowych, mających na celu pozyskanie finansowania w formie dotacji i ulg podatkowych dla przedsięwzięć z różnych sektorów i branż, m.in. przemysłowej, spożywczej, technologicznej, IT, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej oraz ubezpieczeń. Oprócz wsparcia na etapie pozyskiwania pomocy, uczestniczyła w projektach związanych z rozliczaniem otrzymanego wsparcia.

Alicja jest autorką licznych opracowań i publikacji związanych z pomocą publiczną oraz aktywnie występuje w roli prelegenta na konferencjach i wydarzeniach branżowych.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!