Joanna AffreAdwokat, wspólniczka zarządzająca Affre i Wspólnicy sp. k.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie konkurencji. Posiada też rozległe doświadczenie w prawie karnym dla biznesu i obsłudze firm, szczególnie w negocjacjach i rozwiązywaniu sporów między wspólnikami.

Doradza klientom z branży FMCG, spożywczej, motoryzacyjnej, chemicznej, budowlanej oraz sektorów mediów i reklamy, a także bankowego w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywaniu pozycji dominującej, fuzji i przejęć, prawa konsumenckiego, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji. W tym zakresie prowadzi audyty i szkolenia dla przedsiębiorców, a także reprezentuje klientów zarówno w postępowaniach przed Prezesem UOKiK jak i sądami.

Członkini Zarządu Francusko – Polskiej Izby Gospodarczej oraz Doradczyni Prezesa UOKiK (non-governmental advisor) w Międzynarodowej Sieci Konkurencji, a także członkini Stowarzyszenia Prawa Konkurencji oraz European Competition Lawyers Association (ECLA).

Rekomendowana prawniczka w zakresie prawa konkurencji i antymonopolowego w 17. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”.

Autorka licznych, eksperckich artykułów i komentarzy m.in. w Dzienniku Gazeta Prawna, internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym oraz Concurrences.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk politycznych (IEP Strasbourg Francja), prawa wspólnotowego (Lyon III Francja) i prawa konkurencji (King’s College, Londyn, Wielka Brytania).

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!