Webinar  •  COVID-19

Webinar po polsku - Tarcza finansowa - program wsparcia Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dla przedsiębiorców

Język : Polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany osobno po potwierdzeniu rejestracji

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na webinar poświęcony Tarczy Finansowej – programu wsparcia PFR skierowanego do przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID-19

 

Podczas webinarium prelegenci przeprowadzą Państwa przez meandry instrumentów wsparcia finansowego w ramach Tarczy Finansowej oferowanych przez PFR. Celem webinaru będzie praktyczne omówienie zasad programu, w tym przekazanie wskazówek dotyczących finansowania PFR „od kuchni”, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji średnich i dużych przedsiębiorców.
 
Podczas webinaru prelegenci Kancelarii postarają się odpowiedzieć na następujące pytania dotyczące programów Tarczy Finansowej skierowanych do średnich i dużych firm:

1. na jakie wsparcie mogą liczyć średni i duzi przedsiębiorcy (omówienie rozwiązań i statusu ich przygotowania),
2. jakie są warunki skorzystania z Tarczy Finansowej,
3. jak można przeznaczyć środki ze wsparcia,
4. jak uzyskać maksymalną wysokość finansowania,
5. jakie są warunki umorzenia środków finansowania,
6. praktyczne aspekty wypełniania wniosków, w szczególności:

· jak ustalać zatrudnienie;
· co oznacza brak zaległości w US i ZUS
· jak i na jakiej podstawie liczyć obrót,
· omówienie wątpliwości wokół definicji beneficjenta rzeczywistego,
· restrukturyzacje korporacyjne przedsiębiorców,
· zaliczki, a wskazywanie przychodu przedsiębiorcy z deklaracji VAT.

7. jakie decyzje może wydać PFR i co może zrobić przedsiębiorca (proces odwoławczy, ponowne złożenie wniosku);
8. Q+A.
 
Prelegenci:

Magdalena Stanilewicz, radca prawny z 20 letnim doświadczeniem zawodowym, Starszy Prawnik w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich spółkach inwestycyjno-deweloperskich oraz funduszach inwestycyjnych. Pracowała na rzecz instytucji pożytku publicznego, w tym tworzyła i prowadziła fundacje oraz stowarzyszenia. Przez 7 lat związana z Polskim Funduszem Rozwoju na stanowisku dyrektora departamentu prawnego. Doradza krajowym i międzynarodowym podmiotom gospodarczym w zakresie finansowania przez różnego rodzaju instrumenty dłużne i kapitałowe.


 Julia Fabisiak, adwokat w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. Doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, uczestnicząc w krajowych i transgranicznych transakcjach finansowania oraz transakcjach związanych z restrukturyzacją zadłużenia. Doradza podmiotom gospodarczym i instytucjom finansowym z zakresu prawa handlowego i finansowego. Posiada doświadczenie w zakresie transakcji handlowych w tym M&A.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!