Konferencja i Seminarium Prawo
Seminarium: Kontrole produktów w świetle aktywności organów nadzoru - jak przygotować organizację na nadchodzące zmiany?
Cena : 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.
PasséL'événement est terminé.
W ostatnich miesiącach UOKiK przeprowadził wiele niezapowiedzianych kontroli, potwierdzając stosowanie przez przedsiębiorców nieuczciwych praktyk rynkowych i wykazując szereg niezgodności produktów z wymogami prawa. Nakładane są przy tym rekordowe kary pieniężne. W życie wchodzą również nowe regulacje dotyczące swobodnego przepływu i wzajemnego uznawania towarów oraz nowych kompetencji i funkcjonowania organów nadzoru. O tym jak przygotować organizację na nadchodzące zmiany dowiedzą się Państwo podczas szkolenia.
W ostatnich miesiącach obserwujemy na rynku wzmożoną aktywność Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w walce z nieuczciwymi praktykami rynkowymi. UOKiK prowadzi niezapowiedziane kontrole i przeszukania u przedsiębiorców oraz nakłada rekordowe, wielomilionowe kary pieniężne. Postępowania dotykają zarówno sektora budowlanego, spożywczego, energetycznego, branży retail, nowych technologii, jak i szeregu innych. Zapowiadane są przy tym dalsze kontrole.
Konsekwencje wykazania niezgodności produktu z wymaganiami bywają dla producentów bardzo dotkliwe. Projektowane i wdrażane są przy tym nowe rozwiązania dotyczące działalności i kompetencji kluczowych inspekcji kontrolujących przedsiębiorców. W życie wchodzą również istotne dla handlu międzynarodowego regulacje dotyczące swobodnego przepływu i wzajemnego uznawania towarów. O tym jak przygotować organizację na nadchodzące zmiany oraz jak dostosować działalność do zmieniających się realiów rynkowych, opowiemy podczas szkolenia, które będzie okazją do podzielenia się z Państwem naszym doświadczeniem i praktyczną wiedzą.
Korzyści dla uczestników:
- Praktyczna wiedza
- Znajomość zmian w przepisach
Program spotkania:
- Jak się przygotować do kontroli oraz jak działać w trakcie jej trwania. Omówimy uprawnienia i sposób działania kontrolerów oraz przedstawimy praktyczne wskazówki działania, aby uchronić organizację przed niepożądanymi sankcjami,
- Omówimy głośne i doniosłe ostatnio decyzje UOKiKu i organów nadzoru, starając się wyciągnąć z nich istotne i przydatne wskazówki dla przedsiębiorców działających na polskim i międzynarodowym rynku,
- Opowiemy o planach połączenia Inspekcji Handlowej i Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, możliwych konsekwencjach i perspektywach nie tylko dla branży spożywczej,
- Przedstawimy nowe narzędzia przysługujące organom kontroli w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami,
- Opowiemy o najnowszych trendach i obowiązkach w oznakowaniu produktów, ze szczególnym uwzględnieniem produktów spożywczych,
- Przedstawimy nowe instrumenty służące eliminacji barier w swobodnym przepływie towarów w świetle unijnego Rozporządzenia 2019/515 w sprawie wzajemnego uznawania towarów zgodnie z prawem wprowadzonych do obrotu w innym państwie członkowskim. Co będą mogły kontrolować unijne organy? Kiedy będą mogły ograniczyć lub odmówić przedsiębiorcy dostępu do rynku? Jak przygotować się na nadchodzące zmiany? Czy wdrażane przepisy rzeczywiście przyczynią się do zniesienia nieuzasadnionych ograniczeń w przepływie towarów między granicami?
- Wykorzystując nasze praktyczne doświadczenia postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.
Grupa docelowa:
Szkolenie kierowane jest zarówno do prawników przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, dystrybucją bądź sprzedażą produktów i usług, jak i kadry zarządzającej, product managerów, specjalistów ds. rozwoju produktów, managerów jakości oraz osób odpowiedzialnych w firmie za zgodność prowadzonej działalności z wymogami prawa (compliance).
Partner merytoryczny
Mapa dojazdu
Siedziba CCIFP : Aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza
Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:
Metrem - linia M1 (stacja Centrum)
Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)
Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)
Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.
Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)
Seminarium: Kontrole produktów w świetle aktywności organów nadzoru - jak przygotować organizację na nadchodzące zmiany?
L'événement est terminé.