Konferencja i Seminarium

Seminarium: "Data privacy compliance, czyli cyberbezpieczeństwo i międzynarodowe aspekty ochrony danych osobowych. Studia przypadków kar za naruszenia przepisów prawa w Unii Europejskiej oraz w USA"

Aleje Jerozolimskie 93, Al. Jerozolimskie 93 (Nowogrodzka Square), Warszawa; IV piętro, Warszawa
See on map

Język :
Polski

Cena : 260 PLN + VAT pracownicy firm stowarzyszonych,
520 PLN + VAT pozostałe osoby

Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Passé

L'événement est terminé.

Dlaczego nałożono sankcje finansowe na globalne korporacje takie jak Facebook, Google i Marriott? Jakie wnioski płyną z tych spraw dla innych przedsiębiorstw w zakresie compliance? Wycieki danych osobowych pociągają za sobą wysoki poziom zagrożeń dla przedsiębiorców w postaci sankcji administracyjnych i roszczeń klientów, których dane zostały ujawnione.

W ostatnich miesiącach w mediach głośno było o rekordowych karach wymierzanych z tytułu naruszenia zasad ochrony danych osobowych, w szczególności przepisów RODO. Wśród przedsiębiorców rodzi się coraz więcej pytań o to, jak zachować się w takiej sytuacji, jakie mają obowiązki, jakie sankcje im grożą i czego z pewnością NIE powinni robić.

 

Podczas szkolenia:

 

  • Porozmawiamy o dobrych praktykach wypracowanych w oparciu o rekomendacje przedstawione przez organy orzekające w omawianych sprawach.
  • Zostaną omówione orzeczenia wydane w Unii Europejskiej i w USA w zakresie naruszenia zasad ochrony danych oraz prywatności, w tym m.in. orzeczenia dotyczące globalnych podmiotów takich jak Facebook, Google i Marriott w celu zdefiniowania rekomendacji z zakresu compliance dla innych przedsiębiorstw
  • Zostanie zrobiona analiza obowiązków przedsiębiorców w kontekście przepisów z zakresu data privacy (w tym RODO) i zasad cyberbezpieczeństwa.
  • Uczestnicy pogłębią wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych, dowiedzą się, jakie aspekty działalności przedsiębiorstwa i jego procedur podlegają analizie organu nadzoru w przypadku wszczęcia kontroli lub postępowania mającego na celu wyjaśnienie okoliczności incydentów naruszenia bezpieczeństwa oraz rozwiną kompetencje w zakresie praktycznego stosowania procedur reagowania na incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych.
  • Warsztaty będą obejmować także zarys konsekwencji prawnych naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych, zasad odpowiedzialności prawnej za naruszenia oraz wprowadzenie w zakresie zarządzania ryzykiem roszczeń ze strony klientów indywidualnych, których dane osobowe uległy naruszeniu.

 

 

Spotkanie poprowadzi Joanna Mamczur adwokat z wieloletnim doświadczeniem w kancelarii Mamczur Law Firm.

 

W seminariach nie mogą uczestniczyć firmy o tym samym profilu działalności, co prelegenci lub ich bezpośrednia konkurencja.

 

Prowadzenie

Partner merytoryczny

Mapa dojazdu

CCIFP - aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!