Członkowie  •  Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

Praktyka stosowania przepisów CIT/PIT dotyczących kosztów finansowania, instrumentów hybrydowych i podatku u źródła

Platforma Zoom/Budynek Ethos, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499, Warszawa
See on map

Język :
Polski

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem

Passé

L'événement est terminé.

Szanowni Państwo,

Od kilku lat przepisy podatkowe w Polsce podlegają istotnym i nieustanym zmianom. Duża część tych zmian, w intencji rządu i parlamentu, ma służyć uszczelnianiu podatków i przeciwdziałaniu wykorzystywania regulacji podatkowych do unikania płacenia podatków Polsce. Wskutek wprowadzania kolejnych nowelizacji w systemie prawa podatkowego pojawiły się zupełnie nowe instytucje, a te dotychczas funkcjonujące uległy zasadniczym przeobrażeniom. Jest to szczególnie widoczne w zakresie przepisów ustaw o podatkach dochodowych PIT i CIT.

Aby pomóc w zrozumieniu niektórych z nowych regulacji podatkowych oraz ułatwić proces dostosowania się do nich, zespół podatkowy kancelarii Hogan Lovells zaprasza Państwa na serię seminariów, w ramach których omówimy  i wyjaśnimy zasady stosowania przepisów ustawy CIT i PIT w następujących obszarach:

Środa, 7 września 2022 r., godz. 10:00 – 11:30

  • Ograniczenia w zakresie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z finansowaniem dłużnym.
  • Struktury hybrydowe i przeciwdziałanie wykorzystywaniu ich dla celów uzyskania korzyści podatkowych.

Środa, 14 września 2022 r., godz. 10:00 – 11:30

  • Nowe zasady poboru podatku u źródła, w szczególności, w kontekście wprowadzenia mechanizmu pay and refund.

Omawiając instytucje i rozwiązania podatkowe skupimy się na przedstawieniu praktycznych aspektów ich funkcjonowania, w tym, odniesiemy się do działań podejmowanych w tym zakresie przez organy podatkowe, orzecznictwa sądowego, z uwzględnieniem wyroków TSUE i naszych doświadczeń.

Celem seminariów będzie przekazanie Państwu praktycznej wiedzy, jak w realnych warunkach stosować przepisy i ograniczyć ryzyko zarzutu ich naruszenia.

Szczegółowy program szkolenia znajdziecie Państwo pod tym linkiem.

Seminarium organizowane jest w formie hybrydowej – zapraszamy do udziału zdalnego za pośrednictwem platformy ZOOM Webinars jak również zapraszamy do osobistego uczestnictwa w spotkaniu w siedzibie kancelarii Hogan Lovells w Warszawie, przy Placu Trzech Krzyży 10/14.

Poniżej znajdą Państwo linki do rejestracji swojego udziału w wydarzeniu w wybranej formie - online lub stacjonarnie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, potwierdzenie rejestracji na seminarium prześlemy Państwu na adres mailowy wskazany w zgłoszeniu.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. W trakcie spotkania będą mogli Państwo aktywnie włączyć się w dyskusję i zadawać pytania.
 
Uczestnikom - adwokatom i radcom prawnym - wydajemy zaświadczenia o udziale w szkoleniu, uznawane na poczet obowiązkowego Doskonalenia Zawodowego adwokatów i radców prawnych. Prosimy o informację, jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymaniem takiego zaświadczenia. 
 
Czekamy na spotkanie z Państwem.

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!