Kancelaria White & Case doradzała Synthos S.A. przy nabyciu firmy Ineos Styrenics o wartości 80 mln EUR

<p style="text-align: justify;"><strong>Warszawa, 13maja 2016 roku.</strong> Międzynarodowa kancelaria prawnicza White &amp; Case LLP występowała w charakterze doradcy prawnego spółki Synthos S.A.(jednego z największych w Polsce producentów surowców chemicznych oraz wiodącego w Europie producenta kauczuków emulsyjnych), przy nabyciu od INEOS Enterprises przedsiębiorstwa INEOS Styrenics (wiodącego producenta wysokiej jakości polistyrenu spienialnego dla branży budowlanej, konstrukcyjnej i opakowaniowej).</p>

>

Transakcja, wyceniana na 80 mln euro, ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2016 r. po uzyskaniu stosownych zezwoleń organów ds. konkurencji. Obejmuje ona pośrednie nabycie udziałów w podmiotach zależnych INEOS Styrenics we Francji, Holandii i Turcji, jak również aktywów maj?cej siedzibę w Szwajcarii spółki INEOS Styrenics International SA.  

White & Case była odpowiedzialna za kompleksowe doradztwo na rzecz Synthos S.A., m.in. w zakresie badania due diligence  nabywanych spółek oraz przygotowanie i wynegocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

To międzynarodowe przejęcie wymagało działań kilku biur White & Case w tym samym czasie. W transakcje były zaangażowane zespoły z biur White & Case w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Turcji. Zespołem kierowało dwóch partnerów – Andrzej Sutkowski z biura w Warszawie oraz David Crook z biura w Londynie. W transakcję były również zaangażowane lokalne kancelarie w Holandii i Szwajcarii.

***

Synthos S.A. to jedna z największych firm chemicznych w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to jeden z największych na świecie producentów kauczuku syntetycznego, w tym butadienowo-styrenowego (SBR), polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (NdBR) oraz rozpuszczalnikowego butadienowo-styrenowego (SSBR). Jest to również trzeci w Europie producent polistyrenu spienialnego i wiod?cy europejski producent dyspersji i materiałów do powlekania, dodatków do materiałów budowlanych i spoiw dla branży stolarskiej i papierniczej.

INEOS Styrenics  to największy producent polistyrenu spienialnego w Europie - zdolność produkcyjna przedsiębiorstwa to 310 tysięcy ton, co stanowi ok. 20% zdolności produkcyjnej wszystkich podmiotów europejskich. INEOS’ Styrenics posiada 3 zakłady EPS w Wingles i Ribécourt in północnej Francji oraz w Bredzie w Holandii. Zakłady te mog? wytwarzać różnorodne typy EPS zarówno białe jak i szare. INEOS Styrenics jest części? INEOS Enterprises (http://www.ineosenterprises.com), która składa się z wielu spółek wytwarzaj?cych produkty chemiczne, ze sprzedaż? światow? na poziomie 2 mld Euro. INEOS Enterprises zatrudnia 2000 osób w zakładach na terenie Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, Holandii i USA.

Kontakt:

Mariusz Mroczek
Senior Business Development Manager
White & Case M. Studniareki Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.
Tel.: + 48 22 50 50  225;
tel. komórkowy: +48  785  019  225;
mariusz.mroczek@whitecase.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!