Webinar

Praca zdalna. O co powinni zadbać przedsiębiorcy podczas pracy zdalnej oraz częściowego powrotu do biur?

Język : polski

Cena :
Bezpłatne dla firm stowarzyszonych.
Spotkanie zamknięte dla kancelarii prawnych.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

 

Zarówno zmiana trybu pracy na pracę zdalną, jak i częściowy powrót do biur stanowi wyzwanie dla przedsiębiorców i dla pracowników. Nagły wybuch pandemii zmusił nas do szybkiego przejścia na masowy tryb pracy zdalnej i wbrew naszym wcześniejszym oczekiwaniom sytuacja zagrożenia oraz obostrzenia będą nam towarzyszyć o wiele dłużej, niż się spodziewaliśmy. Oznacza to, że praca zdalna dla ogółu pracowników będzie codziennością jeszcze przez długi czas, a może stanie się standardem. Przedsiębiorcy powinni zatem zadbać o to, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo swoich zasobów zarówno w trybie pracy zdalnej, jak i w zakresie częściowego powrotu do biur. Nowa sytuacja powoduje jednak wyzwania nie tylko organizacyjne, ale także prawne, które należy wziąć pod uwagę, a organy nadzoru często nie ułatwiają nam podejmowania bezpiecznych prawnie decyzji biznesowych.

 

Podczas webinarium dokonamy podsumowania obowiązków. Odpowiemy m.in. na następujące zagadnienia:

 

  • Jakie zasoby wymagają szczególnej ochrony podczas pracy zdalnej?
  • Czy praca zdalna może naruszać warunki umów z kontrahentami?
  • Jakie środki organizacyjne powinien podjąć przedsiębiorca, aby zapewnić właściwą ochronę swoich zasobów podczas pracy zdalnej?
  • Co każdy przedsiębiorca powinien zweryfikować podczas korzystania z narzędzi do zdalnej komunikacji typu chaty, telekonferencje?
  • Czy i jakimi sposobami przedsiębiorca może weryfikować czas pracy zdalnej swoich pracowników?
  • Powrót do biura: jakie środki weryfikacyjne przedsiębiorca może podejmować wobec osób wchodzących do biura wobec pracowników oraz wobec gości?
  • Jakie zdarzenia należy zgłaszać organom nadzoru?
  • Czy atak hakerski zwalnia przedsiębiorcę od odpowiedzialności za naruszenie zasobów chronionych?

 

Spotkanie poprowadzi:

Agnieszka Sagan-Jeżowska, radca prawny w zespole Commercial w polskim biurze Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych i ochrony prywatności.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!