Posiedzenie FOMC w centrum uwagi rynku długu

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zwiększyły się do poziomu 1,72 (wzrost o 10pb), 5-letnie do 1,69 (wzrost o 18pb), a 10-letnie do 1,72 (wzrost o 20pb). Od poniedziałku do środy obserwowany był wzrost stawek IRS w ślad za rynkami bazowymi, co było kontynuacją trendu obserwowanego dwa tygodnie temu.

W środę doszło do spadku stawek IRS, czemu sprzyjało obniżenie światowej awersji do ryzyka wraz z deeskalacją wojny handlowej na linii USA-Chiny. W czwartek stawki IRS powróciły do trendu wzrostowego, w którym pozostały do końca tygodnia, do czego przyczynił się mieszany wydźwięk stanowiska EBC (patrz powyżej).

W tym tygodniu w centrum uwagi rynku będzie posiedzenie FOMC, które może przyczynić się do podwyższonej zmienności stawek IRS. Uważamy, że publikacja danych o krajowej produkcji przemysłowej może sprzyjać spadkowi stawek IRS na krótkim końcu krzywej. Pozostałe krajowe dane (sprzedaż detaliczna oraz zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw), podobnie jak dane z USA (produkcja przemysłowa, liczba rozpoczętych budów, nowe pozwolenia na budowę, sprzedaż domów na rynku wtórnym, indeksy NY Empire State oraz Philadephia FED) i indeks ZEW dla Niemiec będą miały naszym zdaniem ograniczony wpływ na krzywą dochodowości.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!