Posiedzenie EBC w centrum uwagi rynku

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zwiększyły się do poziomu 1,72 (wzrost o 10pb), 5-letnie do 1,69 (wzrost o 18pb), a 10-letnie do 1,72 (wzrost o 20pb).

W ubiegłym tygodniu doszło do wzrostu stawek IRS na całej długości krzywej w ślad za rynkami bazowymi. Było to związane ze spadkiem awersji do ryzyka wraz z obniżeniem prawdopodobieństwa wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Do wzrostu rentowności obligacji na rynkach bazowych przyczyniła się także publikacja lepszego od oczekiwań indeksu ISM poza przetwórstwem w USA. Opublikowane w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy nie miały istotnego wpływ na rynek.

W tym tygodniu w centrum uwagi inwestorów będzie posiedzenie EBC, które może przyczynić się do podwyższonej zmienności stawek IRS. Uważamy, że posiedzenie RPP, dane z Polski (bilans płatniczy, finalne dane o inflacji) oraz z USA (inflacja CPI, sprzedaż detaliczna, wstępny indeks Uniwersytetu Michigan) będą miały ograniczony wpływ na krzywą.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Zaproszenie na Śniadanie z BALAJCZA

Śniadanie online z BALAJCZA wtorek 22 września 2020 r. godz. 8.00-9.00 Zrozumieć swoich międzynarodowych współpracowników Pracujesz w...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19