Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons niekwestionowanym liderem rynku prawniczego w obszarze nieruchomości

„Kancelaria Dentons wzmocniła swoją pozycję hegemona doradztwa na rynku real estate”, podsumowuje portal „Rynek Prawniczy” wskazując, że prawnicy Dentons w Polsce doradzali przy największej liczbie transakcji nieruchomościowych zrealizowanych na rynku w ubiegłym roku.

W tegorocznym raporcie „Kancelarie w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości w 2018 roku” opublikowanym 17 lipca 2019 r. uwzględniono rekordową liczbę transakcji (o 16 więcej, niż w roku poprzednim). Prawnicy Dentons zrealizowali blisko połowę (34 z 74) projektów ujętych w zestawieniu – to więcej niż wolumen transakcji dwóch kolejnych badanych kancelarii łącznie.

Pod uwagę wzięto zarówno projekty realizowane w Polsce, jak i te o zasięgu regionalnym, europejskim i globalnym. Analizowano zarówno transakcje inwestycyjne (kupna i sprzedaży nieruchomości, asset deal) oraz korporacyjne (przejęcia, share deal, joint venture), kredytowania, najmu i wynajmu, a także projekty budowlane.

„Tegoroczny raport, podobnie jak jego wcześniejsze edycje, potwierdza skalę prowadzonych przez nas projektów i nasz udział w rynku. W ubiegłym roku wartość wszystkich transakcji dla sektora nieruchomości komercyjnych w Polsce wyniosła 7,2 mld euro, z czego połowę stanowią projekty prowadzone przez naszą praktykę. Cieszy nas fakt, że klienci niezmiennie od lat darzą nas zaufaniem, powierzając nam realizację ich największych transakcji. Dziękuję wszystkim prawnikom z Zespołu Nieruchomości za ich wysiłek i zaangażowanie. To dzięki nim jesteśmy nadal bezkonkurencyjni na rynku usług prawniczych”, powiedział Paweł Dębowski, partner stojący na czele Europejskiego Zespołu Prawa Nieruchomości.

W kwietniu 2019 roku Paweł Dębowski otrzymał nagrodę Lifetime Achievement in Real Estate, przyznawaną przez kapitułę konkursu CEE Quality Awards (CEEQA). Jako jedyny prawnik z branży od wielu lat otrzymuje w rankingu Chambers Europe wyróżnienie „Star Individual” w Polsce oraz Band 1 w regionie CEE. Dziennik Rzeczpospolita w swoim Rankingu Kancelarii Prawniczych od wielu lat wskazuje go jako czołowego prawnika specjalizującego się w zagadnieniach prawa nieruchomości.

Kierowany przez Pawła Dębowskiego Zespół Prawa Nieruchomości regularnie przoduje w międzynarodowych zestawieniach. W tegorocznej edycji rankingu Chambers Europe prawnicy Dentons ponownie otrzymali najwyższą możliwą notę (Band 1), zaś indywidualne rekomendacje uzyskali Paweł Dębowski („Star Individual”), Piotr Szafarz (Band 1), Monika Sitowicz (Band 3), Maciej Ryniewicz (Band 4), Michał Siwek (Band 4).

Pełne wyniki zestawienia transakcji nieruchomościowych dostępne są na stronie „Rynku Prawniczego”.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Szybkie testy serologiczne COVID-19

Postaw na zdrowie pracowników: Zapewnij zdrowie i dobre samopoczucie swoim pracownikom z COVID-PRESTO® - nasz zestaw testu serologicznego na Covid-19...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19