Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza Atrium przy nabyciu centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy

<p style="text-align: justify;">Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał Atrium European Real Estate przy nabyciu centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy. Sprzedającym był fundusz inwestycyjny Aviva Investors. Transakcja o wartości 122 milionów euro została sfinansowana ze środków własnych Atrium.</p>

>

Oddane w 2008 roku centrum handlowe Focus Mall jest największym obecnie obiektem tego typu w Bydgoszczy i Województwie Kujawsko-Pomorskim. W dwupiętrowym obiekcie o powierzchni najmu 41.000 m2 głównymi najemcami s? elektromarket Saturn i multipleks Cinema City.

Zespół Dentons nadzorował Tomasz Stasiak, partner w zespole nieruchomości, wspierany przez Annę Garbulę-Węgrzynowsk? - starszego prawnika.

Tomasz Stasiak powiedział: „W ubiegłym roku reprezentowaliśmy Atrium przy nabyciu innego centrum handlowego - Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu od partnerów joint venture, prywatnego inwestora i Deutsche EuroShop AG, za cenę 152 milionów euro. Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż ponownie mogliśmy się przyczynić do budowania portfolio klienta i wzmacniania jego pozycji na rynku retail w rejonie Europy Środkowowschodniej.

Atrium to jeden z wiod?cych właścicieli, operatorów i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowowschodniej. W portfelu nieruchomości ma obecnie 153 centra handlowe o wartości 2,5 miliarda euro położone głównie na terenie Polski, Czech, Słowacji i Rosji.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Zalety restrukturyzacji

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwo może uniknąć upadłości, gdy jego zarząd zdecyduje się na otwarcie postępowania...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zmiana trybu pracy CCIFP