Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni nabyło 4,2 ha gruntu i ruszy z kolejną realizacją w Bieruniu. Ponad 18 000 m kw. w pobliżu fabryki Stellantis

Panattoni nabyło ponad 4 hektary gruntu i zrealizuje Panattoni Park Bieruń zaledwie 2 km od fabryki samochodów koncernu Stellantis. Inwestycja będzie doskonałym wyborem dla poddostawców branży automotive, ale sprawdzi się również w obsłudze e-commerce, logistyki czy przemysłu.

 

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, nabył ponad 4 hektary gruntu i zrealizuje Panattoni Park Bieruń zaledwie 2 km od fabryki samochodów koncernu Stellantis. Inwestycja będzie doskonałym wyborem dla poddostawców branży automotive, ale sprawdzi się również w obsłudze e-commerce, logistyki czy przemysłu.

Bieruń potwierdza potencjał. Panattoni jest już gotowe do rozpoczęcia realizacji kolejnego obiektu w Bieruniu. Dotychczas deweloper dostarczył tu dwa parki o łącznej powierzchni 97 000 m kw., które zostały w całości wynajęte, potwierdzając atrakcyjność lokalizacji. Ponadto z obiektu BTS zajmującego ponad 60 000 m kw. korzysta międzynarodowa sieć dyskontów Action, a Panattoni kończy także prace w ramach realizacji fabryki dla Grupy Hager - wiodącego producenta produktów elektrycznych dla branży przemysłu i nieruchomości. Teraz firma zrealizuje Panattoni Park Bieruń I o powierzchni 18 000 m kw. Atutem parku będzie odległość zaledwie 2 km do fabryki samochodów firmy Stellantins. To stwarza dogodne warunki dla poddostawców do prowadzenia magazynu buforowego komponentów dostarczanych do fabryki.

- „Województwo śląskie od lat umacnia pozycję polskiego zagłębia automotive, przyciągając europejskich i światowych gigantów. W okolicy Bierunia ponad 23 000 m kw. wynajął już czołowy dostawca komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA, dla którego również kluczowa była bliskość zakładów Stellantis. To potwierdza, jak ogromny potencjał dla regionu stwarza fabryka, a Panattoni Park Bieruń I pozwoli jeszcze skuteczniej go wykorzystywać” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Sąsiedztwo zakładów Stellantis to jednak nie jedyny atut lokalizacyjny parku. Obiekt będzie korzystać również z bliskości autostrad A4 i drogi S1, a także dogodnego połączenia z autostradą A1. To daje możliwość obsługi zarówno rynku krajowego, jak i działalności międzynarodowej – doskonale skomunikowana lokalizacja może napędzić rozwój dziesiątek branż.

Dwa i pół miliona po raz pierwszy. Województwo śląskie jest pierwszym regionem, w którym Panattoni dostarczyło ponad 2,5 mln m kw. – „Najemcy i inwestorzy doceniają rozbdowaną infrastrukturę, dostęp do wykwalifikowanej kadry, czy wsparcie przedsiębiorczości przez władze lokalne. Te wszystkie atuty sprawiają, że Śląsk bardzo sprawnie przechodzi transformację z zagłębia wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe Polski, gdzie powstają zaawansowane technologicznie zakłady produkcyjne, centra dystrybucyjne czy parki logistyczne. Dostarczenie 2,5 mln m kw. to wspaniały wynik, ale też zapowiedź kolejnych strategicznych realizacji” – posumowuje Marek Dobrzycki. Deweloper na Śląsku planuje m.in. realizację Panattoni Park Katowice Airport o powierzchni ponad 210 000 m kw., co będzie największym obiektem pod jednym dachem w regionie.

 

ZOBACZ NA STRONIE

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!