Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni na ostatniej prostej realizacji zakładu produkcyjnego dla Trivium Packaging. Pierwszy budynek w Panattoni Park Kraków North ukończony

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, już na początku 2023 r. dostarczy 21 000 m kw. dla Trivium Packaging – globalnego producenta opakowań metalowych. Będzie to największa ukończona realizacja dla jednego klienta w krakowskim portfolio dewelopera. Panattoni Park Kraków North stanie się również referencyjnym zakładem produkcyjnym najemcy w tej części świata.

Coraz aktywniej w regionie krakowskim. Panattoni w najbliższych miesiącach przekroczy ćwierć miliona m kw. w regionie stolicy małopolski. Jedną z kluczowych inwestycji dewelopera jest Panattoni Park Kraków North, który docelowo osiągnie 55 000 m kw. Całość zostanie oddana do użytku w połowie 2023 r. Już na początku roku zostanie ukończony pierwszy budynek o powierzchni 30 000 m kw., w którym 21 000 m kw. zajmie Trivium Packaging – globalny producent opakowań metalowych, posiadający ponad 60 zakładów produkcyjnych na pięciu kontynentach. Do małopolskiego obiektu przedsiębiorstwo przenosi funkcjonującą już produkcję opakowań chemicznych. W obiekcie prowadzone będą realizowane również procesy lakierowania i pakowania. Z Panattoni Park Kraków North firma obsłuży rynek polski oraz liczne rynki europejskie.

Krakowski zakład będzie referencyjnym w europejskim portfolio Trivium Packaging. Inwestycja zostanie wykonana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową na poziomie Excellent, zapewniając znaczną redukcję wykorzystania energii, wody oraz emisji CO2. Dostarczając nowoczesny i ekologiczny obiekt Panattoni doskonale wpisuje się w politykę najemcy: „Circularity Champion”. Jednym z jej filarów jest współpraca z podmiotami troszczącymi się o cyrkularność i oszczędność zasobów. To jeden z kluczowych aspektów koncepcji zrównoważonego rozwoju „Go Earthwise with Panattoni”.

- „Realizacja dla Trivium Packaging jest wyjątkowa zarówno dla nas, jak i dla klienta. My umacniamy swoją pozycją na rynku krakowskim, a także potwierdzamy ogromny potencjał regionu dla międzynarodowej działalności. Klient dzięki ogromnemu doświadczeniu naszego zespołu otrzyma obiekt wyjątkowy, spełniający zaostrzone wymagania, a także technologicznie zaawansowany, pozwalający optymalizować operacje i zwiększać wolumeny. To pierwszy najem Panattoni w regionie przekraczający 20 000 m kw., ale możemy zapowiedzieć, że rekord zostanie pobity już niedługo”. – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Atrakcyjne położenie Panattoni Park Kraków North jest jednym z kluczowych argumentów, które zdecydowały o wyborze tej lokalizacji przez Trivium Packaging. Kompleks powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze – Kraków-Balice oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7 - która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44, która łączy Kraków m.in. ze Śląskiem.

Panattoni Park Kraków North zajmie ok. 55 000 m kw., a blisko 50 000 m kw. już zostało wynajęte. W połowie 2023 roku deweloper dostarczy drugi i ostatni budynek kompleksu, który zostanie w całości objęty przez jednego najemcę. Popyt na powierzchnię w ramach parku napędza doskonała lokalizacja jak i możliwość elastycznego dopasowania do branży klienta. Przestrzeń może zostać przygotowana pod potencjalną działalność przedstawicieli dziesiątek branż, w tym logistyki, automotive, czy FMCG. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwala na dostosowanie ich do procesów magazynowania, produkcji czy logistyki żywności.        

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!